Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 08 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Maria, Klement

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Ciekawostki

Takiego znaleziska leśnicy jeszcze nie mieli

Początkowo myśleli, że ktoś zostawił samochód i poszedł w głąb lasu. Gdy Cinquecento stało na skraju lasu kilka dni, leśnicy zawiadomili policję. W tym czasie auto zostało przez nieustaloną osobę lub osoby zniszczone.

Zdjęcia wraku samochodu pozostawionego w lesie otrzymaliśmy od naszego czytelnika. Zielony fiat Cinquecento stoi w lesie na trasie z Brzezin w kierunku Głuszyny. Okazuje się, że samochód straszy już tak od ponad miesiąca. – 18 marca sprawę zgłosiliśmy policji. Samochód nie wyglądał wówczas tak, jak obecnie. Był w dobrym stanie. Miał również tablice rejestracyjne. Początkowo myśleliśmy, że ktoś zostawił auto i udał się w głąb lasu. Gdy po dwóch dniach fiat nadal stał w tym samym miejscu, poprosiliśmy Komisariat w Opatówku o ustalenie właściciela pojazdu – mówi nam Mirosław Niczyporuk, Zastępca Nadleśniczego.

Auto zarejestrowane było w powiecie kaliskim. Okazało się jednak, że do jego właściciela bardzo trudno jest dotrzeć. – Ustaliliśmy, że porzucone auto nie jest związane z żadnym przestępstwem. Na krótko przed porzuceniem kupił go od miejscowej osoby obywatel Ukrainy. Nowy właściciel Cinquecento wyjechał teraz do swojej ojczyzny i do tej pory nie udało nam się z nim skontaktować – wyjaśnia sierż. sztab. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Zgodnie z prawem wrak powinien usunąć jego właściciel. W sytuacji gdy pomimo wezwań tego nie wykonał, ten obowiązek spoczywa na zarządcy terenu.

Porzucony wrak stwarza realne zagrożenie pożarowe dla lasu. Jeżeli w najbliższych dniach nie uda się skontaktować z Ukraińcem, Nadleśnictwo usunie pojazd i kosztami obciąży jego właściciela. Wrak trafi na złomowisko. Mirosław Niczyporuk przyznaje, że po raz pierwszy spotkał się z taką sytuacją. – Znajdujemy w lesie różne przedmioty. Często natrafiamy na części samochodowe. Ale nikt jeszcze na naszym terenie nie porzucił auta – dodaje leśniczy.

AG, fot. czytelnik portalu

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/