Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Leonia, Efrem

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Ciekawostki

W Ostrowie zaprezentowano auto Filipa Chajzera po przeróbce. Trafi na aukcję WOŚP ZDJĘCIA i WIDEO

Kultowy volkswagen Golf, należący do dziennikarza Filipa Chajzera, zyskał nowe życie. Wspólnymi siłami firm z Ostrowa Wielkopolskiego i Ostrzeszowa oraz ostrzeszowskiego artysty, Szymona Chwalisza został ozdobiony akcentami nawiązującymi do lat 80. i wkrótce trafi na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Prezentacja samochodu odbyła się 29 listopada w Ostrowie Wielkopolskim.

Samochód w nowej odsłonie powstał wspólnymi siłami firm z Ostrowa Wielkopolskiego i Ostrzeszowa oraz ostrzeszowskiego artysty, Szymona Chwalisza. Podczas ubiegłorocznego Finału WOŚP ten sam malarz zaprojektował specjalną gitarę (wylicytowano ją za 60 tys. zł), która obok poloneza Filipa Chjazera (68 tys. zł) była jedną z najdroższych aukcji spośród 133 tysięcy wszystkich licytacji. Tak zrodził się pomysł, by teraz zrobić coś wspólnie. - Zajęło mi to 3 miesiące – zdradza Szymon Chwalisz. - Wspólnie z Allegro przetransportowaliśmy go (vw Golfa - red.) na Pol’and’Rock Festival i podczas festiwalu zaczęliśmy go malować, nawet Jurek Owsiak go malował. Przyznam szczerze, że niewiele go  nauczyłem przez ten czas – żartuje.

Jak dodaje, auto pomalowano tak, aby nawiązywało do „szalonych lat ‘80”. - Filip urodził się w ’84 roku, ja w ’86, golf jest z ‘86, tak więc taki wspólny mianownik, który to wszystko scalił – wyjaśnia autor.

Na karoserii pojawiła się więc marka Pewex, guma Donald czy Vibovit, które w przekonaniu pomysłodawców wszystkim kojarzą się z tamtym okresem. - Mamy nadzieję, że sentymentalnie każdy spojrzy na ten samochód i przypomną mu się te fajne produkty, które w tamtym okresie były – mówi Szymon Chwlaisz.

Golfa w nowej odsłonie zaprezentowano w miniony czwartek w Ostrowie Wielkopolskim. Następnego dnia miał trafić do Filipa Chajzera, a już w poniedziałek będzie dostępny na aukcji.

Sam właściciel samochodu nie był obecny na prezentacji, ale dla uczestników nagrał wideo. - Chciałbym wam bardzo serdecznie podziękować za udział w tym projekcie. Mam nadzieję, że pójdzie za miliony monet na aukcjach WOŚP i dzieciaki będą miały troszeczkę lepsze życie, te dzieciaki, dla których los nie był łaskawy – powiedział Filip Chajzer.

 

Szymon Chwalisz pięknie pomalował Golfa 2, który będzie licytowany podczas finału WIelkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Firma Professional.

Opublikowany przez Puls Tygodnia Czwartek, 29 listopada 2018

MIK, fot. infostrow.pl, wideo: Puls Tygodnia

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/