Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Florentyna, Michał

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Ciekawostki

Wagi magazynowe a efektywność pracy

Niemal każdy przedsiębiorca dąży do optymalizacji procesów. Czasami wystarczy niewielka zmiana, aby skrócić czas rozładunku lub rozdzielenia towaru. Gdzie szukać tych drobiazgów?

Firmy produkcyjne, centra dystrybucyjne, hale magazynowe czy markety spożywcze korzystają z magazynów. Zarządzanie dystrybucją towarów to zadanie skomplikowane choćby z logistycznego punktu widzenia. Nie mniej istotne jest rozdysponowanie towaru, który właśnie przyjechał lub zapakowanie go do pojazdu, który stanął pod bramą załadunkową. Wśród czynności, które są istotne, jest sprawdzenie zgodności towarów pod względem jakościowym i ilościowym. W tym drugim przypadku przydatne będą wagi magazynowe.

Wagi magazynowe do 500 kg

Rozładunek pojazdów odbywa się przy pomocy wózków widłowych, a następnie produkty są rozsyłane po różnych działach magazynu. W międzyczasie waży się np. całe palety z towarem, weryfikując czy zamówienie jest zgodne ze stanem faktycznym. W tym celu możesz sięgnąć po wagi płozowe. Sprawdzą się w szczególności dla długich przedmiotów, a to za sprawą 5-metrowego kabla pomiędzy płozami.

W sytuacjach, gdy praca wózka widłowego jest zbyt cenna, towary są rozładowywane, a wózki paletowe zajmują się dalszym rozwożeniem towaru. Na rynku dostępne są sprzęty, tzw. paleciaki z wagą, które umożliwiają pomiar ciężaru po jego podniesieniu. W ten sposób można usprawnić cały proces z pominięciem przestoju na ważenie np. na wadze platformowej. Dostępne są też modele ze stali nierdzewnej, które sprawdzą się w branży przetwórczej, ale także wszędzie tam, gdzie wymagany jest wysoki poziom sterylności. Wagi magazynowe do 500 kg, znajdziesz na https://www.moga.pl/wagi-przemyslowe?max_zakres_pomiarowy=2336_2337_319_349_320.

Wagi magazynowe do 1000 kg

Tona produktów w jednym „opakowaniu” to duży ciężar. Towarów o nieregularnych kształtach nie położysz na wadze platformowej, a nawet płozowej. W takiej sytuacji lepiej sprawdzi się model hakowy. Odpowiednio przygotowany asortyment, spięty taśmami uniemożliwiającymi jego przesunięcie, można w prosty sposób zważyć. Wagi hakowe mają bardzo duży zakres pomiarowy, bo nawet do 50 ton. Pokazuje to, że urządzenie znajdzie szerokie zastosowanie w pracy z mniejszymi obciążeniami, ale także z tymi większymi. Wagi magazynowe do 1000 kg, znajdziesz na https://www.moga.pl/wagi-przemyslowe?max_zakres_pomiarowy=321_1749_2345_350_1760_323_1748_1766_324_375

 

Technologia jest sprzymierzeńcem

Rozwój elektroniki sprawił, że wiele narzędzi, które dotychczas były „nieme” otrzymało „mowę”. Oznacza to, że multum parametrów, dotychczas nieznanych, umykało ekspertom pracującym nad usprawnieniem procesów. Obecnie znany jest dystans, jaki pokonał wózek (paleciak, widłowy), wielkość pomiarów (suma lub pojedyncze zestawienie), a całość może być wyrażona w liczbie sztuk czy procentach. Zebrane informacje są gromadzone w systemie i mogą pomóc w optymalizacji procesu pracy oraz podniesieniu wydajności. Dotyczy to pracy z ludźmi, a także w obiektach, gdzie dominuje połączenie elektroniki i robotyki. Pokazuje to, że sposób ważenia czy rodzaj sprzętu pomiarowego, mają wpływ np. na szybkość rozładowania samochodu dostawczego lub rozparcelowanie towaru w magazynie. Warto tę wiedzę wykorzystać, a do jej wdrożenia, przydatne będą nowoczesne wagi.

Wagi magazynowe to urządzenia wykorzystywane w wielu gałęziach gospodarki. Wyposażone w urządzenia elektroniczne stają się jeszcze bardziej wydajne, a optymalizacja procesów i podniesienie wydajności, są możliwe niemal z dnia na dzień. Dzięki temu zaoszczędzisz czas na przeładunkach i zyskasz na efektywności lub większej liczbie zrealizowanych zadań. Rozważ to.

artykuł sponsorowany

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/