Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 25 październik 2021 Godzina:
imieniny: Daria, Maur

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Ciekawostki

Więcej niż program, więcej niż przygoda. Oglądajcie „Wylogowanych” WIDEO

Pierwszy odcinek programu „Wylogowani. Survival Challenge” już jest! Całą historię grupy młodych, odważnych ludzi zamkniętych w środku lasu pokazywać będziemy przez najbliższe dwa miesiące. Wylogowani i sama idea tego programu to nie jest instruktaż survivalu ani radosna przygoda dla znudzonej wygodami młodzieży wielkomiejskiej. Podchodzimy z szacunkiem do tych, którzy są „wylogowani” nie z własnej woli, wykluczeni cywilizacyjnie tylko z powodu miejsca urodzenia czy niezawinionej biedy.

Niewielkimi, ale stałymi kwotami wspieramy polską misję katolicką w Mpunde w Zambii. Pomagamy lokalnej społeczności, ale to oni bardziej pomagają nam. Pomagają zrozumieć nam, że świat jest różny, a ludzie oddaleni od nas,  nie tak w końcu daleko, żyją w zupełnie innych warunkach. Życie w zambijskim buszu jest skrajnie trudniejsze od życia w polskim lesie, ale tubylcy potrafią korzystać z bardzo skąpych darów natury. To co my nazywamy survivalem, tam nazywa się codziennością.

Co naprawdę jest ważne?

Mając wyraźną świadomość istnienia tak zupełnie „innych światów” możemy nauczyć się dużo więcej niż technik przetrwania. W społeczeństwach dotkniętych ubóstwem czy po prostu żyjących w trudnych warunkach naturalnych nie liczy się czy masz sukcesy zawodowe, czy jesteś binarny czy niebinarny, czy jesteś za lewicą czy prawicą. Tam ważne jest czy jesteś głodny czy najedzony, czy jesteś zdrowy czy chory, czy jesteś żywy czy martwy. Tak naprawdę i u nas to jest ważne, ale całe otoczenie cywilizacyjne, chaos informacyjny sprawił, że zapomnieliśmy o tym, co ważne. Zapomnieliśmy jak cieszyć się z tego, że mamy pełen brzuch i nie dokucza nam chłód.

Wylogowani to też nauka cierpliwości i pokory. Człowiek wychowywany w dobie cyfryzacji łatwo się irytuje, gdy aplikacja w jego smartfonie nie odpowiada po 3, 5, 10 sekundach. A gdy zawiesi się na minutę następuje koniec świata.  Przyzwyczajeni do błyskawicznego życia, również od ludzi i otaczającego świata oczekujemy prędkości działania niczym naszych najnowszych komputerów. A jeśli sprawy idą nie po naszej myśli, następuje kolejny koniec świata.

 Cierpliwość, pokora, opanowanie

W mikrofali przygrzewamy obiad 3 minuty. A co jeśli będziesz musiał dwie godziny rozpalać ognisko? Prysznic działa po sekundzie, i dobrze, bo na te dobrodziejstwa pracowały całe pokolenia naszego gatunku. Dlatego doceniajmy to bardziej i mądrze z tego korzystajmy. Bo co jeśli cały dzień będziesz szukać źródła wody? W markecie dostaniesz praktycznie wszystko, a jeśli nie, zmienisz sobie sklep. A co jeśli w lesie nie znajdziesz nic do jedzenia? Napiszesz o tym na forum? Wyładujesz złość na facebooku?

Twoja złość czy frustracja nie ma wpływu na bezduszną rzeczywistość i trwałą od tysięcy lat naturę. Możesz tylko to zaakceptować, uznać swoją niemoc. I jutro spróbować wszystkiego od nowa. Bo nic nie kończy się dzisiaj.  Tacy są Wylogowani.

Poniżej obejrzycie pierwszy odcinek programu o podtytule „Schronienie”. Jutro zaś jego premiera ogólnopolska. Na kanale 140 telewizji Vectra i Multimedia Polska o 18:30 „Wylogowani” zawitają na ekranach telewizorów w prawie 150 miastach w Polsce, z technicznym zasięgiem programu grubo ponad 2 miliony odbiorców.

MS, fot. Iga Zjawin, wideo Telewizji Kalisz

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/