Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 15 maj 2021 Godzina:
imieniny: Nadia, Cecyliusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Ciekawostki

Wizyta u barbera, obowiązkowa dla zadbanego „drwala” ZDJĘCIA

Choć moda na noszenie brody ma już kilka lat, to jej końca nie widać. Coraz więcej mężczyzn decyduje się na wizerunek drwala, a na ich potrzeby żywo reaguje nie tylko rynek odzieży, ale także kosmetyków i usług. Zarośnięty nie znaczy zaniedbany, zwłaszcza gdy nie trzeba już szukać barbera w innym mieście.

Twarz Arkadiusza Galewskiego może być Państwu znana – nie tylko dlatego, że na co dzień kieruje jednym z kaliskich żółto-niebieskich bolidów, ale przede wszystkim dlatego, że przez ostatnie trzy lata był prawym rozgrywającym Energa MKS Kalisz, co tłumaczy obecność koszulek i gadżetów szczypiornistów w jego salonie. Jako kilkuletni posiadacz brody wpadł na pomysł otwarcia SZTOS BARBER SHOP, który od razu przypadł do gustu kaliskim brodaczom.

- Kiedyś tak naprawdę te brody rosły na dziko albo ktoś sobie sam w domu przycinał, co nie zawsze się udawało, nie zawsze tak wyglądało, jaki był zamiar. Panowie zaczęli coraz bardziej o siebie dbać. Odwiedzający nas klienci kupują też kosmetyki, dbają zarówno o włosy, jak i o brodę - mówi Arkadiusz Galewski, właściciel salonu.

Ci, którzy jeszcze nie odwiedzili barbera, nie poznali wieloetapowego rytuału, na który składają się między innymi: nakreślenie konturu brody, jej wstępne strzyżenie, czesanie, przykładanie gorącego i zimnego kompresu, nałożenie piany, golenie brzytwą oraz układanie przy pomocy balsamu lub olejku.

W SZTOS-ie mistrzami operowania brzytwą są … kobiety. - Czasami klienci wyrażają delikatny strach, ale raczej w formie żartu – twierdzi Joanna, jedna z dwóch fryzjerek i barberek w SZTOS BARBER SHOP KALISZ .

 -  Generalnie aż tak bardzo się brzytwy nie boją. Stali klienci wiedzą, że nic złego nie może się zdarzyć. Do tej pory żadnego przypadku zacięcia nie mieliśmy.  – dodaje Joanna.

Jeśli ktoś raz skorzysta usług profesjonalnego barbera, ten wie, że raczej trudno jest równie doskonale samemu ukształtować „epicką brodę”.

- Na pewno trudno jest zrobić jakieś kąty, a tak od razu widać, jak broda się zmienia. Warto zapuścić i poczekać na efekt, jaki zostanie po wizycie – mówi z uśmiechem Wiktor, jeden z klientów, któremu brodę przycięła i wypielęgnowała Asia.

U barbera możemy zaopatrzyć się we wszystko, czego potrzebujemy, aby na co dzień dbać o swoje włosy i zarost. SZTOS sprzedaje kosmetyki nie tylko światowych marek, ale także polskie, rzec można kultowe, takie jak Lider, Brutal czy Przemysławka, i generalnie podąża raczej oldschoolową ścieżką.

- Stawiamy przede wszystkim na klasykę, stosujemy produkty, których używali nasi rodzice czy dziadkowie. Jest pędzel z pianą, jest brzytwa – można się cofnąć w czasie i przypomnieć sobie dziadka golącego się w łazience czy przy lustrze. No i fryzury – tu też stawiamy na męską klasykę, bez żadnych udziwnień – opowiada Arkadiusz Galewski.

I jeszcze jedno: jeśli zdecydujemy się na pełen wachlarz usług, to znaczy strzyżenie włosów i golenie brody, to możemy spędzić na fotelu nawet ponad godzinę. Wizyta u barbera to nie jest zwykła fryzjerska usługa, lecz małe męskie SPA, oferujące relaks  w środku dnia.

R. Kuciński, zdj. autor

SZTOS BARBER SHOP

ul. Częstochowska 50, tel. 607 535 800

czynne: pon. – pt.  10.00 – 20.00, sob. 10.00-16.00

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/