Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Florentyna, Michał

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Ciekawostki

Wynoszą drewno z Plant. Teren będzie lepiej zabezpieczony

Szykują ognisko na zakończenie wakacji czy może zbierają już zapasy na sezon grzewczy? W czwartek wieczorem z kaliskich Plant zniknęły gałęzie obcięte w czasie prac rewitalizacyjnych. Osoby, które fragmenty drzew i krzewów zabierały do jednej z pobliskich kamienic, nagrała nasza czytelniczka. Rośliny wywożone są sukcesywnie, ale żeby nie dopuszczać do takich sytuacji firma wykonująca prace ma uszczelnić ogrodzenie zieleńca. Ryzykować oczywiście można, ale po pierwsze to kradzież, a po drugie jeśli gałęzie mają służyć do palenia w piecu, to dodatkowo można dostać mandat.

Sytuację traktujemy oczywiście jako ciekawostkę. Prace na Plantach trwają i oprócz regulacji alejek oraz nowej nawierzchni korektę przejdą rośliny. Część zniknie, pozostałe będą przycięte. - Wywiezienie takiej roślinności jest zadaniem firmy, która wygrała przetarg. I robi to sukcesywnie, jednak nie zawsze każdego dnia – wyjaśnia Katarzyna Ciupek, rzecznik prasowa Urzędu Miasta  Kalisza.

A jeśli nie każdego dnia to znaczy, że gałęzie, a nawet całe konary leżą na Plantach. Pewnie nie jedna osoba widząca fragmenty roślin myśli, żal wyrzucać. A znajdą się i tacy, co uwieczniła nasza czytelniczka, którzy sytuację wykorzystają, by zabrać drwa do domu. - Przed chwila Pani za namowa męża/faceta ukradła drewno z plantów. Mężczyzna niósł dwa razy taki kawał - pisze.   W jakim celu? - "Chomikują" na zimę podejrzewa Dariusz Hybś, komendant Straży Miejskiej w Kaliszu. - Jest to opał niedozwolony, więc jeśli takie osoby zbierają tego typu drewno, by zimą palić nim w piecu, mogą spodziewać się mandatu – dodaje.

Oczywiście jeśli uda się ustalić kto podkrada gałęzie. W tej okolicy jest miejski monitoring, więc niewykluczone, że strażnicy wezmą nagranie z niego pod lupę. Jednak, żeby do takich sytuacji nie dochodziło nadal, a rewitalizacja jeszcze potrwa i nawet nie weszła w najbardziej intensywną fazę, miasto zobowiązało firmę wykonującą prace do uszczelnienia ogrodzenia, które otacza plac robót. Przejście nim będzie możliwe, ale tak by nie znikały kolejne elementy ani ogrodzenia ani drewna.

AW, wideo czytelniczka portalu faktykaliskie.pl, arch. 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/