Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 02 sierpień 2021 Godzina:
imieniny: Ilia, Gustaw

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Ciekawostki

Zmierzyli się z duetem Musiałowski-Wieniawa. Jak oceniacie ich wykonanie? WIDEO

Ten utwór w ostatnim czasie bije rekordy popularności. Razem z odsłonami piosenki „Zabierz tę miłość” aktorów Macieja Musiałowskiego i Julii Wieniawy powstają także jego covery, w tym jeden z Kalisza. Z romantyczną balladą postanowiło zmierzyć się dwoje wokalistów Studia Piano Song.

Pandemia, mimo że wiele nam zabiera, to jedno trzeba przyznać – wspiera rozwój talentów, zwłaszcza tego muzycznego. Już podczas pierwszego lockdownu mogliśmy posłuchać nowych utworów związanych z Kaliszem artystów, tak jak Olafa Bressy, Mietka Szcześniaka czy nawet uczniów z Technikum nr 5. Tym razem możemy podziwiać Ewelinę Łuszczek i Bartosza Dreczko – dwójkę bardzo utalentowanych kaliszan, artystów Studia Piano Song.

Niedawno postanowili zmierzyć się z obecnie najgorętszą polską balladą w wykonaniu dwojga pięknych, zdolnych i uwielbianych młodych gwiazd – Macieja Musiałowskiego i Julii Wieniawy. Cover kaliskich wokalistów posłuchacie i obejrzycie w materiale dołączonym pod tym artykułem.

Kiedy jadąc samochodem, usłyszałam ten utwór – zakochałam się w nim. Przesłuchałam go tego dnia wielokrotnie. Piękna melodia, bardzo poruszające słowa. Pomyślałam sobie, że warto byłoby nagrać cover tego utworu. Choć nie ukrywam, że jest on bardzo wymagający, to mam nadzieję, że nasze wykonanie przypadło Państwu do gustu – powiedziała nam Ewelina Łuszczek

Kiedy Ewelina powiedziała mi o tym utworze, żeby nagrać do niego cover, po pierwszym odsłuchaniu stwierdziłem, że to świetny pomysł, a utwór to wisienka na torcie. Lirycznie i muzycznie odczuwam go bardzo osobiście i ma dla mnie znaczenie, ponieważ utożsamiam się z nim – mówił nam Bartek Dreczko

Oryginał piosenki pojawił się na platformie YouTube 23 marca i w zaledwie 3 tygodnie od premiery został przesłuchany prawie 6 milionów razy. Utwór ,,Zabierz tę miłość’’ został napisany przez samego Macieja Musiałowskiego dokładnie rok temu, podczas pierwszego lockdownu. Twórca w opisie piosenki zdradza, że to zapis jego ówczesnych emocji, a później dopisał kolejną zwrotkę dla Julii Wieniawy. Piosenka została wykorzystana w projekcie ,,Random’’, innowacyjnym połączeniu słuchowiska z mini serialem wideo, w którym Wieniawa i Musiałowski grają główne role.

JF, fot. pianosong/YT

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/