Aktualności - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 15 kwiecień 2021 Godzina:
imieniny: Anastazja, Bazyli

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Aktualności

Jak będą wyglądać Piekarska i Browarna? Ruszają konsultacje społeczne

Mają być otwarte dla ruchu, czy jednak go ograniczyć? A jeśli tak, to czy powinny znaleźć się tam ławeczki lub stojaki na rowery? W poniedziałek, 7 marca ruszają konsultacje społeczne związane z planowanymi remontami ulic Piekarskiej i Browarnej. Swoje oczekiwania mają wyrazić mieszkańcy, a ostateczną opinię wyda konserwator zabytków.   

Pieniądze na inwestycje są. Teraz potrzebne są projekty. Nowy wygląd ul. Browarnej oraz Piekarskiej, zgodnie z wyobrażeniem władz miasta, ma być spójny z wyremontowaną ulicą Niecałą. Podobnie ma być z kolejnymi ulicami w śródmieściu, które zostaną poddane przebudowie. - Zależy mi na tym, by wszystkie ulice były w jednym charakterze. Wtedy to ma sens – mówi Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza. - Wiadomo, że każda z ulic jest z innego okresu i ma swoja specyfikę, ale ponieważ tworzą one centrum miasta, wszystko powinno spójne. Z drugiej strony chcemy uwzględnić głosy mieszkańców i zalecenia konserwator zabytków.

Czy zamiast tych samochodów mieszkańcy ul. Piekarskiej będą woleli ławeczki? O to zapyta ich samorząd

Miasto już poprosiło Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Kaliszu o sprecyzowanie swoich oczekiwać w sprawie obu inwestycji. Tak, by w momencie, gdy zakończą się konsultacje społeczne, czyli w połowie marca, można było przystąpić do opracowania koncepcji i projektu, a latem zacząć prace. - Miasto zada kaliszanom, mieszkańcom obu ulic sześć pytań. Będziemy pytać m.in. o charakter tych ulic, czy mają być otwarte dla ruchu kołowego czy ten ruch ma być ograniczony, a jeśli tak - to czy powinny na tych ulicach pojawić się np. ławki, stojaki na rowery, elementy zieleni, kosze na śmieci - wyjaśnia Izabela Grześkiewicz z Biura Rewitalizacji Urzędu Miejskiego. 

Remontu doczeka się także ul. Browarna. Jej wygląd także zostanie poddany konsultacjom społecznym

Konsultacje zaczną się w poniedziałek i potrwają do 14 marca. Obok tradycyjnych ankiet papierowych, mieszkańcy będą mogli wypełnić je na stronie internetowej miasta oraz wziąć udział w dwóch spacerach, które zorganizuje Biuro Rewitalizacji: pierwszy odbędzie się   8 marca o godz. 15.00, a drugi 12 marca o 12.00; zbiórka Browarna/Kazimierzowska.

AW, zdjęcia autor 

Inside Max P

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/