Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 październik 2021 Godzina:
imieniny: Kleopatra, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Tak zginął 50-letni mieszkaniec Kalisza. Prokuratura ustaliła narzędzie zbrodni

Wiadomo, jak zginął 50-letni mieszkaniec Kalisza, którego zwłoki w miniony wtorek znalazła jego matka. Wczoraj prokuratura przesłuchała troje podejrzanych w tej sprawie. Jest też narzędzie zbrodni. To... telewizor.

Przypomnijmy, że makabrycznego odkrycia matka zabitego dokonała przed południem, 20 września. Zwłoki jej syna znajdowały się w mieszkaniu przy ul. Serbinowskiej. Mężczyzna leżał w łóżku przykryty materiałami, miał zmasakrowaną twarz i obrażenia klatki piersiowej. Samo mieszkanie było zdemolowane. Oprócz ciała, znaleziono w nim śpiącego, kompletnie pijanego kompana denata.  

Przez cały dzień kaliscy policjanci dokonywali zatrzymań kolejnych osób. W sumie na „dołek” trafiło czworo domniemanych sprawców, ostatecznie prokuratorskie zarzuty usłyszało trzech. Podejrzani: mężczyzna i kobieta w wieku 32 lat - oboje z Kalisza, oraz  27-letni mieszkaniec gminy Stawiszyn zostali przesłuchani dopiero dwa dni po zdarzeniu. Do tego czasu wszyscy trzeźwieli. W czwartek przed prokuratorem złożyli zeznania. – Ustalono, że do zdarzenia doszło w nocy z 19 na 20 września. W mieszkaniu miało miejsce spotkanie towarzyskie, któremu towarzyszył alkohol – mówi Aleksandra Różańska z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. – W pewnym momencie między uczestnikami imprezy doszło do awantury wywołanej błahym powodem. Podejrzani, działając wspólnie i w porozumieniu, zaczęli bić 50-letniego mężczyznę pięściami i kopać go w okolicach głowy oraz po całym ciele.

Brawurowe zatrzymanie dwójki podejrznych

Sprawcy działali bardzo brutalnie, o czym świadczą obrażenia na ciele mężczyzny, a także kompletnie zdemolowane mieszkanie. Nie pobicie było jednak bezpośrednią przyczyną śmierci kaliszanina. – 50-latek uderzony został w klatkę piersiową masywnym przedmiotem o tępej powierzchni. Prawdopodobnie był to telewizor kineskopowy, który znaleziono na miejscu przestępstwa – dodaje prokurator Aleksandra Różańska. - Uderzenie spowodowało u mężczyzny złamanie żeber po obu stronach, rozedmę płuc i w efekcie ostrą niewydolność oddechową, która doprowadziła do zgonu.

W czwartek trójka podejrzanych usłyszała zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Nie wszyscy przyznali się do winy. Mimo to prokurator nie ma wątpliwości co do ich roli w tym przestępstwie i wystąpił o tymczasowe aresztowanie sprawców na 3 miesiące. Grozi im od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

MIK, fot. arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/