Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 27 październik 2021 Godzina:
imieniny: Sabina, Florencjusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

29-latek zatrzymany przed „randką” z 14-latką

Przyjechał z bukietem kwiatów i butelką alkoholu. Liczył na upojne chwile z 14-latką poznaną przez internet. W umówionym miejscu, zamiast młodej dziewczyny, czekał na niego dorosły mężczyzna, a wkrótce dotarli też policjanci. 29-latek, który uległ prowokacji, został zatrzymany i ostatecznie trafił do więzienia.

Mężczyzna, który udawał 14-latkę dołączył do jednego z czatów w internecie. Tam poznał 29-latka z powiatu jarocińskiego. Ten, mając świadomość, że rozmawia z nieletnią nakłaniał ją do spotkania w celach seksualnych. „Randkę” zaplanowali w Ostrowie Wielkopolskim. Tam też 29-latek został zatrzymany.

- Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania nieudolnego, które zachodzi wtedy, gdy sprawca nie uświadamia sobie, że dokonanie jest niemożliwe ze względu na brak przedmiotu nadającego się do popełnienia na nim czynu zabronionego lub ze względu na użycie środka nie nadającego się do popełnienia czynu zabronionego. W tym przypadku czynność, do której zmierzał była praktycznie niemożliwa, albowiem ta osoba faktycznie nie miała poniżej lat 15 – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. - Jednocześnie przeprowadzono z udziałem biegłego analizę treści komputera, jak i telefonu mężczyzny, ale nie ujawniono innych kontaktów z osobami małoletnimi. 

Czyn zarzucany podejrzanemu zagrożony jest karą do 2 lat więzienia. Mężczyzna został objęty nieizolacyjnym środkiem zapobiegawczym w postaci dozoru policji i stawiennictwa się w komendzie przez 7 dni w tygodniu, jednak nie będzie to konieczne, ponieważ ostatecznie i tak trafił za kratki. – Aktualnie odbywa on karę w związku z inną sprawą – dodaje prokurator Maciej Meler.

MIK, fot. pixabay.com

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/