Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 16 październik 2021 Godzina:
imieniny: Florentyna, Dionizy

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

31-latek spod Kalisza podejrzany o gwałt

Kaliski sąd zastosował dziś tymczasowy areszt wobec 31-letniego mieszkańca podkaliskiej miejscowości, na którym ciąży kilka zarzutów m.in. znęcania się nad partnerką. Według prokuratury ten sam mężczyzna miał dopuścić się gwałtu, do którego doszło 7 lat temu w Kaliszu. Domniemany sprawca nie przyznaje się do winy.

Zatrzymany usłyszał w sumie trzy prokuratorskie zarzuty. - Dwa z nich dotyczą zachowań z 2019 r., a konkretnie zaboru w celu przywłaszczenia karty bankomatowej, pokonanie zabezpieczenia w postaci PIN-u i dokonanie wypłat z bankomatu w wysokości 1300 zł na szkodę pokrzywdzonej. Poczynione w toku postępowania ustalenia wykazały ponadto, że mężczyzna miał dopuścić się w okresie między 1 lutego a majem 2019 r. zachowania polegającego na fizycznym i psychicznym znęcaniu się nad tą samą pokrzywdzoną, pozostającą z nim wówczas w bliskich relacjach – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. Sprawca miał wszczynać awantury, podduszać kobietę i przyciskać ją do ziemi, co spowodowało u niej obrażenia ciała.

To prawdopodobnie nie jedyna ofiara mężczyzny. Według śledczych ten sam 31-latek jest sprawcą gwałtu, do którego doszło 7 lat temu. Z uwagi na delikatny charakter sprawy w tym zakresie prokuratura nie mówi o szczegółach. - Mężczyzna w okresie między listopadem 2011 a grudniem 2011 w Kaliszu miał, używając przemocy, doprowadzić ustaloną pokrzywdzoną do zachowań o charakterze seksualnym. Przestępstwo to zagrożone jest karą do lat 12 pozbawienia wolności – dodaj prokurator Maciej Meler.

Mężczyzna nie przyznał się do zarzuconego mu czynu i złożył wyjaśnienia. W piątek 24 maja sąd, na wniosek prokuratury, zastosował wobec niego tymczasowy areszt na 2 miesiące.

MIK, fot. pixabay.com

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/