Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 06 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Nikola, Jarogniew

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

4 lata za molestowanie. Instruktor jeździectwa skazany

4 lata pozbawienia wolności – taki wyrok usłyszał Maciej P., który odpowiadał za molestowanie czterech uczennic ośrodka jeździeckiego. Część z jego ofiar to już dorosłe kobiety, bo cały proceder trwał od 2000 roku. Mężczyzna był właścicielem stadniny i równocześnie instruktorem. Sąd uznał winę 48-latka w stosunku do trzech oskarżających o niedozwolone zachowania seksualne.

Sprawa toczyła się za drzwiami zamkniętymi. Wyrok zapadł dziś jednak samego Macieja P., przebywającego od ponad roku w areszcie nie było w czasie jego ogłaszania na sali sądowej. Właściciel szkoły jeździeckiej został skazany na cztery lata pozbawienia wolności, musi też wypłacić 35 tysięcy nawiązki na rzecz trzech z czterech poszkodowanych. W sumie w sprawie było przesłuchiwanych kilkadziesiąt kobiet i dziewczyn uznanych za poszkodowane.  

Maciej P. odpowiadał za molestowanie osób poniżej 15-roku życia. Część z jego ofiar jest już dorosła (ma ponad 30 lat). Sprawa wyszła na jaw w sierpniu ubiegłego roku, kiedy to na policję w Ostrowie Wielkopolskim zgłosili się rodzice 15 letniej dziewczyny, która w ośrodku Macieja P. brała lekcje jazdy konnej. Według śledczych mężczyzna miał ją doprowadzić do poddania się tzw. innym czynnościom seksualnym –dotykał sfer intymnych nastolatki. Wszystko trwało rok, od lipca 2015 do sierpnia 2016 roku.

Mężczyzna został zatrzymany. W październiku ubiegłego roku usłyszał zarzuty przestępstw o charakterze seksualnym w stosunku do czterech osób. Trafił do aresztu. Od początku 48-latek nie chciał składać wyjaśnień i nie przyznawał się do winy. Na podstawie zgromadzonego materiału i po przesłuchaniu 160 świadków śledczy zarzucili mu, że wykorzystywanie podopiecznych ośrodka mogło trwać od 2000 do 2016 roku.

Wiele lat temu podobne oskarżenia już się pojawiły. Jednak wtedy sprawę umorzono ze względu na brak świadków i dowodów.  Ośrodek działa od lat 90-tych XX wieku.  Wyrok, który zapadł w czwartek przed Sądem Rejonowym w Ostrowie Wielkopolskim jest nieprawomocny. 

AW, zdjęcia BZ

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/