Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 02 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Paulina, Rafał

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

46-latek poszukiwany listem gończym zatrzymany w Krakowie. Namierzyli go policyjni "poszukiwacze" z Kalisza

Zajmują się odnajdywaniem osób zaginionych i tych, które ukrywają się przed organami ścigania. Koledzy z jednostki mówią na nich „poszukiwacze”. Każdego dnia zajmują się ludzkimi dramatami i dają nadzieję rodzinom zaginionych. Przede wszystkim są bardzo skuteczni. Udowodnili to ostatnio, odnajdując na terenie Krakowa poszukiwanego listem gończym 46-latka.

W Zespole do spraw Poszukiwań i Identyfikacji Osób, który w strukturze organizacyjnej kaliskiej komendy usytuowany jest w Wydziale Kryminalnym, pełni służbę sześciu funkcjonariuszy. Szukają nie tylko osób zaginionych, ale również ścigają przestępców, za którymi wystawione są np. listy gończe. - Zajmują się również identyfikacją osób, których tożsamości nie można ustalić. Realizując swoje zadania, często sprawdzają po kilka adresów dziennie, również na terenie innych powiatów i województw. Wszystko po to, aby ostatecznie dotrzeć do osoby, która jest w ich zainteresowaniu – mówi asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy kaliskiej policji.

Jedna z ostatni realizacji kaliskich „poszukiwaczy” miała miejsce 30 września br. na terenie Krakowa. Policjanci wyruszyli w teren, aby sprawdzić wcześniej zdobyte informacje. Ich ustalenia okazały się na tyle precyzyjne, że na terenie innego województwa zatrzymali poszukiwanego listem gończym 46-latka. - Mężczyzna był zaskoczony obecnością kaliskich funkcjonariuszy na terenie Krakowa. Nie spodziewał się, że zostanie zatrzymany chwilę po wyjściu z miejsca zamieszkania. Jeszcze tego samego dnia został przewieziony do aresztu śledczego – dodaje rzeczniczka kaliskiej komendy.

Kaliscy funkcjonariusze z Zespołu do spraw Poszukiwań i Identyfikacji Osób tylko w tym roku zatrzymali 17 osób poszukiwanych listami gończymi (dwie z nich na terenie innych województw) oraz odnaleźli 56 zaginionych. Ustalili też miejsca pobytu 246 osób uchylających się przed wykonaniem decyzji, wydanych wobec nich przez organa ścigania lub wymiaru sprawiedliwości.

MIK, fot. arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/