Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 październik 2021 Godzina:
imieniny: Kleopatra, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Akcja łowców pedofilów pod Kaliszem. 22-letni mężczyzna miał korespondować z 12-latką i namawiać ją do seksu

Członkowie Elusive Child Protection Unit Poland – grupy tropiącej pedofilów zdemaskowali 22-letniego mieszkańca Mycielina w powiecie kaliskim, który korespondował m.in. z 12-latką, próbując umówić się z nią w celach seksualnych. Przed kamerą zaskoczony mężczyzna przyznał się do wszystkiego. Jak powiedział sam jest ojcem i ma partnerkę.

Do ujęcia mężczyzny doszło w niedzielne przedpołudnie, 16 maja. Łowcy pedofilów prowadzili transmisję na żywo. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony, ale jak mówią autorzy nagrania wyraził zgodę na filmowanie i przedstawił się do kamery. To 22-latek. W internecie miał przedstawiać się jako 30-letni Kuba, przy czym posługiwał się także zmienionym imieniem  i używał cudzych zdjęć.

Za pomocą komunikatora internetowego młody mężczyzna kontaktował się z dziećmi, m.in. 12-latką. „Namawiał dziecko na seks, masturbacje!!! Chciał się umówić na spotkanie w celach uprawiania seksu” – informuje na swoim fanpage’u grupa Elusive Child Protection Unit Poland, która od jakiegoś czasu rozpracowywała mężczyznę. W chwili zatrzymania członkowie grupy mieli przy sobie wydruki rozmów, których autentyczność mężczyzna potwierdził. Przyznał się do korespondowania z nieletnimi.

Ja mam problem i nie chcę tego robić. Ja wiem, że to jest karalne – powiedział podczas interwencji. - To mnie nawet nie jara. Ja nawet nie wiem k...a, dlaczego takie głupoty wypisuję. Ja nie chcę żadnego dziecka krzywdzić, a na pewno się z nim spotykać. Czasem sam w głowie zadaję sobie pytanie: „na ch…j ja to robię.

W trakcie rozmowy mężczyzna kilkakrotnie wyraził chęć skorzystania z pomocy psychologa lub psychiatry. Prosił też, aby dać mu szansę i nie informować o sprawie policji. Członkowie grupy zaoferowali mu pomoc w leczeniu, ale policję oczywiście wezwali. 22-latek został zakuty w kajdanki przed swoim domem i przewieziony do kaliskiej komendy.

W niedzielę, 16 maja zostaliśmy powiadomieni o ujęciu obywatelskim 22-letniego mieszkańca powiatu kaliskiego. Z przekazanych policjantom informacji wynika, że mężczyzna kontaktował się z dziećmi i miał im składać propozycje o charakterze seksualnym – mówi asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. – Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Aktualnie gromadzony jest materiał dowodowy w tej sprawie.

Jak informuje grupa Elusive Child Protection Unit Poland w przeszłości mężczyzna był już karany za podobne czyny. Został skazany na rok więzienia w zawieszeniu.

Elusive Child Protection Unit Poland – łowcy pedofili  to organizacja non profit, polska filia angielskiej grupy. Nagarnie z zatrzymania 22-latka jest dostępne na jej fanpage’u na Fb.

MIK, fot. screen z Fb grupy

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/