Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 25 październik 2021 Godzina:
imieniny: Daria, Maur

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

"Obsceniczne" zachowanie wójta zgłoszone do prokuratury

Ostatni czas był dość spokojny, jeśli mowa o poczynaniach wójta Żelazkowa, Sylwiusza Jakubowskiego. Okazuje się jednak, że podczas jednych z dożynek sołecko-parafialnych był głównym bohaterem imprezy. W stanie upojenia alkoholowego miał obrazić publicznie radną powiatu kaliskiego, Alicję Łuczak. Radna jest oburzona zachowaniem włodarza gminy Żelazków i złożyła już zawiadomienie do prokuratury. - Może to do niego nie dotarło, może nie pamięta – mówi radna.

Dożynki to czas, w którym wspólnie się biesiaduje. Towarzyszą temu rozmowy i miła atmosfera. Na dożynkach w Dębe tej jednak zabrakło, a zamiast rozmów padły obelżywe słowa, których ofiarą stała się radna Alicja Łuczak. Kobieta jednak sprawy tak nie zamierza zostawić i w związku z zaistniałą sytuacją złożyła zawiadomienie do prokuratury.

W związku z niedopuszczalnym zachowaniem wójta Sylwiusza Jakubowskiego na dożynkach sołecko-parafialnych w Dębem w dniu 15 sierpnia 2021 roku, polegającym na wulgarnym, obscenicznym znieważeniu mnie jako osoby publicznej zaproszonej mnie w charakterze radnej powiatu kaliskiego oraz jako osoby prywatnej, nauczycielki w obecności zaproszonych gości, przedstawicieli sąsiednich gmin oraz siostry zakonnej i księdza misjonarza, złożyłam zawiadomienie do prokuratury o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przez Sylwiusza Jakubowskiego przestępstwa z art. 226 kk, względnie o objęcie postępowaniem z urzędu w sprawie o czyn z art. 216 kk popełnionego na moją szkodę. Mam nadzieję, że prokuratura wkrótce podejmie decyzję dotyczące dalszego postępowania w związku ze złożonym przeze mnie zawiadomieniem – powiedziała radna Alicja Łuczak podczas konferencji prasowej.

Radna poinformowała, że wójt użył słów, które powszechnie uznawane są za obraźliwe. – Myślę, że nie chcieliby państwo, abym je cytowała i dla dobra śledztwa nie mogę ujawnić wielu szczegółów – dodała Alicja Łuczak.

Do zdarzenia doszło po oficjalnych obrzędach dożynkowych, przy stole. Radna zapytana, czy w jej ocenie wójt był pod wpływem alkoholu, odpowiedziała, że zdecydowanie. Po tym incydencie wójt został wyprowadzony przez gospodarzy.

Uważam, że takie zachowanie jest niedopuszczalne i takie choroby, w ogóle większość chorób, można leczyć. Mam też nadzieję, jak to mówi młodzież, pan Sylwiusz się ogarnie… - dodała radna

Radna dodała również, że po tym zdarzeniu widziała się z wójtem, jednak ten nie przeprosił i nie wyraził skruchy.

JF, fot. JF

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/