Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 09 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Wielisława, Wiesław

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Biegły sprawdzi, czy znaki faszystowskie na murach to dzieło 21-latka. Na razie młody mężczyzna ma zarzuty zniszczenia mienia

Biegły ma stwierdzić, czy 21-letni ostrowianin propagował faszyzm. Mężczyzna jest podejrzewany o malowanie nazistowskich symboli na murach i budynkach. Na razie usłyszał zarzuty zniszczenia mienia, ale w sprawie mają wypowiedzieć się także osoby znające się na znakach związanych z faszyzmem. Wówczas prokuratura może rozszerzyć zarzuty o propagowanie ustroju totalitarnego.

Ostrowianin wpadł na gorącym uczynku 30 stycznia ubiegłego roku, w trakcie malowania kolejnego "dzieła". Wielkiego wyboru nie miał i do tego czynu się przyznał, a ponadto do jeszcze jednego malunku, ale według policji i prokuratury tych wykonał więcej i w sumie usłyszał sześć zarzutów zniszczenia mienia. Wszystkie dotyczą umieszczenia na budynkach miejskich i prywatnych napisów oraz symboli, w tym swastyki, krzyża celtyckiego, SS i Waffen SS. I co do tych ostatnich prokuratura nie ma wątpliwości, że związane są z ustrojem faszystowskim, ale są jeszcze inne. Do tego konieczne jest sprawdzenie, czy zostały wykonane przez 21-latka i czy użył do nich farb, które znaleziono w jego domu - w sumie 250 puszek. Dlatego do sprawy powołano biegłych. – Poza swastyką i innymi znanymi symbolami pozostałe wymagają szczegółowej wiedzy i opinii biegłych, jakich dotyczą one treści – wyjaśnia Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. – Kiedy będziemy mieć opinię biegłych zostanie podjęta decyzja o rozszerzeniu zarzutów.

Sprawa dotyczy Ostrowa Wielkopolskiego, ale śledztwo nadzoruje pleszewska prokuratura. 21-latkowi, za zniszczenie mienia, grozi 5 lat pozbawienia wolności. Propagowanie faszyzmu zagrożone jest karą do 2 lat więzienia.

AW, fot. pixabay.com

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/