Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Tekla, Liwiusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Bili pałką, prętem i grillem, na koniec zadźgali nożem. Prokuratura zdradza drastyczne szczegóły morderstwa w Pleszewie

Spał kiedy został zaatakowany. Oprawcy go pobili, ale też zadali mu ciosy drewnianą pałką, metalowym prętem i grillem. A na koniec kilkanaście razy dźgnęli nożem – prokuratura zdradza szczegóły brutalnego zabójstwa na pleszewskich działkach. Trójka oskarżonych o zamordowanie 43-latka złożyła wyjaśnienia, a każdy z nich obarcza winą pozostałych. Wszystkim grożą najwyższe z możliwych kary pozbawienia wolności, a najbliższe trzy miesiące kobieta i dwóch mężczyzn zatrzymanych w sprawie mordu spędzą w areszcie.

Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna został zamordowany w niedzielny poranek, 1 sierpnia około godziny 7.00. Wcześniej miał pobić swoją partnerkę – matkę 17-latka, jednego z zatrzymanych. Napaść na mężczyznę miała być zemstą, rodzajem samosądu za to wydarzenie.  Najprawdopodobniej mężczyzna spał kiedy został zaatakowany przez swoich oprawców, którzy, co od początku podkreśla prokuratura, byli bardzo brutalni.

Mężczyźnie zadawano uderzenia nie tylko rękoma i pięściami, ale też przy użyciu drewnianej pałki, metalowego pręta i grilla. Ze wstępnych ustaleń wynika, że otrzymał on szereg ciosów w okolicy głowy ciężkim kamieniem. Następnie zadano mu ciosy nożem, w wyniku czego mężczyzna poniósł śmierć na miejscu – zdradza szczegóły Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. - Te osoby zostały zatrzymane kilka godzin po zdarzeniu. W tym czasie wyrzucili elementy odzieży, którą mieli na sobie w momencie zdarzenia i przedmioty, które mogą mieć związek z morderstwem. Dlatego pod nadzorem prokuratora przeprowadzono szereg czynności dowodowych, w tym z udziałem biegłych z zakresu rekonstrukcji plam krwi i zabezpieczono szereg śladów biologicznych. W tym przypadku zaszła też konieczność skorzystania z pomocy straży pożarnej i nurków w celu poszukiwania niektórych przedmiotów.

Sprawcy część rzeczy wrzucili bowiem do pocegielnianego wyrobiska i postanowili wyjechać z miasta. W czasie pierwszych przesłuchań złożyli obszerne wyjaśnienia, w których każde z nich winę za śmierć mężczyzny zrzuca na współtowarzyszy. Prokuratura całej trójce postawiła zarzuty morderstwa ze szczególnym okrucieństwem, więc dolna granica więzienia została podniesiona z 8 do 12 lat. Pełnoletnim oskarżonym, czyli 26-letniej kobiecie i 22-letniemu mężczyźnie grozi dożywocie. Najmłodszy z nich, a równocześnie syn konkubiny zamordowanego ma 17-lat, więc w jego przypadku maksymalna kara pozbawienia wolności wynosi 25 lat.

W środę do Sądu Rejonowego trafił wniosek prokuratora o areszt tymczasowy dla podejrzanych. Całą trójka trafiła za kratki na trzy miesiące.

AW, zdjęcie ostrow24.tv

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/