Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 31 lipiec 2021 Godzina:
imieniny: Ernesta, Emil

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Kryminalne

Był zazdrosny, ale nie chciał zabić. Zapadł wyrok w sprawie mężczyzny, który zaatakował nożem kochanka żony

Wybuch zazdrości będzie go sporo kosztować. Głównie czasu – a konkretnie 4 lata więzienia. Taki wyrok usłyszał 19 grudnia mężczyzna, który rzucił się na przyjaciela swojej żony. Mieszkańca powiatu kępińskiego dwuznaczna sytuacja, w jakiej po powrocie do domu zastał kobietę, wyprowadziła z równowagi, więc nożem kuchennym pożyczonym od sąsiadów ugodził konkurenta. Prokurator dla Pawła K., który odpowiadał za usiłowania zabójstwa, żądał 12 lat pozbawienia wolności.

Wszystko dlatego, że według oskarżenia Paweł K. wszystko zaplanował. Podejrzewał, że żona go zdradza, dlatego w styczniu tego roku niespodziewanie wrócił z zagranicy, gdzie pracował. Kiedy pojawił się w domu w jednej z podkępińskich wsi, miał świadomość, że może zastać w nim nie tylko kobietę, ale też jej kochanka, więc wcześniej pożyczył nóż od sąsiadów i rzucił się z nim na konkurenta. Mężczyźnie zadał cios od tyłu, powodując u niego rane kłutą włącznie ze złamaniem żebra. – Doświadczenie życiowe wskazuje, że takie sytuacje się zdarzają – stwierdziła w mowie końcowej prokurator Irena Smardz z Prokuratury Rejonowej w Kępnie. - Mówiąc trywialnie, gdyby zdradzani małżonkowie w ten sposób, jak oskarżony próbowali rozwiązywać swoje problemy małżeńskie, to statystyki zabójstw wzrosłyby w Polsce wielokrotnie. Oskarżony dopuścił się przestępstwa o wysokim stopniu niebezpieczeństwa.

Obrona 29-latka próbowała udowodnić, że mężczyzna działał w afekcie. Potwierdzenie informacji o zdradzie żony miało spowodować u oskarżonego wstrząs i odebrać mu sens życia, dlatego nie myślał racjonalnie – przekonywała Urszula Tieona-Cruz. – Żona cały czas była z innym, a jego wykorzystywała – mówiła adwokat. – Zależało kochankom tylko na jego pieniądzach. To wszystko go przerosło. Jedni w takiej sytuacji płaczą, inni uciekają z miejsca zdarzenia, u innych rodzi się niekontrolowana agresja. Potocznie mówi się, że człowiek traci rozum.

Teraz straci trochę czasu, bo w więzieniu spędzi 4 lata. Sąd, wydając wyrok zmienił, kwalifikację czynu z usiłowania zabójstwa na spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. – Oskarżony nie przygotowywał narzędzia zbrodni, zabrał z domu sąsiadów to, które aktualnie miał pod ręką. Nie szukał go, nie wybierała, nie szacował, które nada się do spowodowania skutku nieodwracalnego – argumentował Marcin Borowiak, sędzia Sądu Okręgowego w Kaliszu. – Miał alternatywny zamiar postępowania wobec pokrzywdzonego, co werbalizował uprzednio znajomym. Sam dążył bowiem wcześniej do konfrontacji z niewierną żoną i jej partnerem, ale nie w sposób siłowy, tylko by zweryfikować swoje przypuszczenia i wyrzucić ich z domu. Wtedy też nie miał zamiaru rozwiązania sytuacji w sposób inny, niż doprowadzić do zdemaskowania sytuacji.

Także sam cios został zadany jeden raz, co według sądu ma świadczyć o tym, że Paweł K. nie chciał zabić przyjaciela swojej żony. Argumentami przemawiającymi na korzyść oskarżonego były nieposzlakowana opinia i łagodny charakter. – Trzeba pamiętać, że kara ma nie tylko wychowywać sprawcę, ale też przede wszystkim w świetle odbioru społecznego nie może tworzyć poczucia bezkarności i pewnego rodzaju przyzwolenia na tego typu zachowania – dodał sędzia, skazując mężczyznę na 4 lata więzienia. – Sąd potępia ten rodzaj zachowania. Była to reakcja nieadekwatna do sytuacji i to też stanowiło jeden z wyznaczników kary.

AW, zdjęcia BZO

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/