Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Paulina, Broniwoj

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Kryminalne

Chciał wyłudzić pieniądz metodą „na wnuczka”. Seniorka nie dała się zwieść oszustowi

Zdrowym rozsądkiem i rozwagą wykazała się 66-letnia mieszkanka Kalisza, która odebrała telefon od rzekomego wnuczka. Mężczyzna twierdząc, że spowodował wypadek prosił o pilną pożyczkę „maksymalnej kwoty pieniędzy”. Kobieta nie dała się zwieść oszustowi i skontaktowała z członkami rodziny.

Do zdarzenia doszło w piątek, 19 stycznia br. Na stacjonarny numer telefonu kaliszanki zadzwoniła osoba podająca się za jej wnuka. - Podczas rozmowy zdenerwowany mężczyzna poinformował seniorkę, że potrącił na przejściu dla pieszych kobietę. Pokrzywdzona miała nie zgłaszać tego faktu na policję w zamian za rekompensatę pieniężną – relacjonuje mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. - Rzekomy wnuczek nalegał, aby babcia pilnie udała się do banku i wypłaciła maksymalną sumę pieniędzy. Gotówkę miała przekazać w centrum miasta, koledze „wnuka”.

Mężczyzna tak prowadził rozmowę, aby wzbudzić w kaliszance poczucie winy. Nieprzekazanie pieniędzy pieszej, miało skutkować dla niego wyrokiem 8 lat pozbawienia wolności.

66-latka zdenerwowała się sytuacją, lecz mimo to postanowiła sprawdzić przekazane jej informacje. Zadzwoniła do członków najbliższej rodziny z pytaniem o wypadek drogowy wnuka. Ci uspokoili ją, że chłopakowi nic nie grozi i bezpiecznie dotarł do szkoły. - Najczęstszym elementem działania oszustów metodą "na wnuczka" jest presja czasu oraz chęć wywołania silnych emocji. Dlatego niech postawa seniorki, będzie przykładem dla innych, aby nie działać pod wpływem impulsu czy zdenerwowania – mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz. - Przekazane telefonicznie informacje, szczególnie te dotyczące niespodziewanych „pożyczek” dużych sum pieniędzy, należy zweryfikować, dzwoniąc do innego członka rodziny. W ten sposób unikniemy przykrych sytuacji i ocalimy swoje oszczędności.

MIK, fot. pixabay.com

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/