Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 październik 2021 Godzina:
imieniny: Kleopatra, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Co wydarzyło się na kępińskiej porodówce? Prokuratura zleciła sekcję zwłok noworodka i gromadzi materiały

Sekcja zwłok noworodka, który zmarł w czwartek, 28 listopada w kępińskim szpitalu odbędzie się we Wrocławiu. A sprawą porodu zakończonego tragedią zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Kępnie. Kiedy wstępne czynności zostaną zakończone, śledztwo przejmie Prokuratura Regionalna w Łodzi, która zajmuje się m.in. przypadkami śmierci dzieci.

Na razie wiadomo tyle, że ciało dziecka zostało zabezpieczone do sekcji zwłok, która odbędzie się w poniedziałek. Jej przeprowadzenie zlecono Zakładowi Medycyny Sądowej we Wrocławiu. – Widzimy potrzebę przyjrzenia się tej sprawie, ale ze względu na dynamikę prowadzonych czynności wstępne prowadzi Prokuratura Rejonowa w Kępnie – wyjaśnia Krzysztof Bukowiecki, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Łodzi.

Postępowanie – po informacjach medialnych – wszczęto z urzędu już w czwartek, 28 listopada. – Zabezpieczono miejsce zdarzenia, dokumentację medyczną dotyczącą przebiegu ciąży, przesłuchiwani są świadkowie – uszczegóławia Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. – Ze wstępnych informacji wynika, że dziewczynka przyszła na świat w 38. tygodniu ciąży. Okoliczności dotyczące przebiegu samego porodu oraz okresu go poprzedzającego będą możliwe do zweryfikowania w oparciu o dokumentację szpitalną, jak również od lekarza – położnika, który tę ciążę prowadził. Kiedy zgromadzimy i zabezpieczymy wszystkie materiały przekażemy je do Łodzi.

Aktualnie postępowanie toczy się w sprawie, a nie przeciwko. Organem prowadzącym szpital jest Powiat Kępiński. Nie udało nam się skontaktować z Robertem Kieruzalskim, starostą kępińskim, który po południu spotkał się z dyrektor szpitala Beatą Andrzejewską. W piątek w urzędzie nie było też jego zastępczyni oraz sekretarz, dlatego nie wiadomo, czy samorząd będzie podejmował jakieś decyzje dotyczące analizy sytuacji na oddziale ginekologiczno – położniczym.

Przypomnijmy, że do tragedii doszło w czwartek, 28 listopada rano. Dziecko przyszło na świat przez cesarskie cięcie. Wiadomo, że do Kępna wysłana została karetka ze specjalistami neonatologami ze szpitala w Ostrowie Wielkopolskim, który posiada trzeci stopień referencyjności  i jest drugą po Poznaniu placówką w Wielkopolsce, zajmującą się najpoważniejszymi schorzeniami u nowo narodzonych dzieci. Niestety już w Kępnie stwierdzono zgon noworodka.

To już druga w tym miesiącu śmierć dziecka w kępińskim szpitalu. 6 listopada br. w 33. tygodniu ciąży na świat, także przez cesarskie cięcie, przyszło tam dziecko, które urodziło się z urazem główki. Wtedy też zapadła decyzja, by noworodka przetransportować do Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie zmarł. Tą sprawą także zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Łodzi WIĘCEJ.

AW, MIK, fot. pixabay.com

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/