Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 09 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Wielisława, Wiesław

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Dziecko nie żyje. Rodzice z zarzutami niewłaściwej opieki nad chorą dziewczynką

Niemowlę było chore i wymagało szczególnej opieki. Rodzice, którzy się nim zajmowali byli pod wpływem alkoholu, a to oznacza, że mogli czteromiesięcznej dziewczynce oraz pozostałym dzieciom poświęcić mniej uwagi niż tego wymagały. Dlatego usłyszeli zarzuty niewłaściwej opieki. Ich najmłodsza córka zmarł w piątek nad ranem. Jednak to, czy śmierć ma bezpośredni związek z zaniedbaniem wykażą opinie biegłych. Wiadomo, że rodzina była pod stałą opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostrowie Wielkopolskim.

Para ostrowian miała czwórkę dzieci. Najstarsze w wieku 7 lat. Najmłodszym była zmarła w piątek, 4 stycznia czteromiesięczna dziewczynka. Wiadomo, że niemowlę było chore i wymagało uwagi rodziców. Tej według prokuratora zabrakło. - Niewątpliwie stan zdrowia dziecka, już od urodzenia, był trudny i ten stan wymagał szczególnej atencji ze strony rodziców i to przez cały czas. W ocenie prokuratora stan nietrzeźwości, który stwierdzono rano w piątek, w okolicy godziny 10.00 potwierdza, że ta opieka w tym okresie kiedy doszło do zgonu była niewystarczająca do zapewnienia dziecku bezpieczeństwa – wyjaśnia Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. – Ustalenia, które zostały poczynione na miejscu zdarzenia, czyli w jednym z mieszkań w Ostrowie Wielkopolskim, dały podstawy do przedstawienia obojgu rodzicom zarzutu narażenia czworga dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

35-letni mężczyzna w momencie przybycia służb ratowniczych – pogotowia i policji – miał ponad  promil alkoholu w organizmie. Jego 27-letnia partnerka niewiele ponad pół promila. W niedzielę w Zakładzie Medycyny Sądowej w Poznaniu, wykonano sekcję zwłok dziecka. Jednak by mieć pewność, czy zgon dziewczynki bezpośrednio można wiązać z nieodpowiednią opieką rodziców prokurator zlecił dodatkowe badania, w tym histopatologiczne, bakteriologiczne i badania krwi. Wyniki będą znane za około dwa miesiące. Konieczna będzie także ich ocena przez biegłych.

Tak kobieta jak i mężczyzna zostali już przesłuchani. Złożyli wyjaśnienia i przyznali się do zarzucanych im czynów. Wobec obojga zastosowano dozór policyjny.

AW, fot. pixabay.com

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/