Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 04 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Bratumiła, Krystian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Fałszywi pracownicy wodociągów okradli staruszkę

3,5 tysiąca złotych straciła 80-letnia mieszkanka Ostrowa Wielkopolskiego. Kobieta wpuściła do mieszkania oszustów podających się za pracowników wodociągów.

Do zdarzenia doszło w piątek, 27 lipca. - Mężczyźni, którzy oszukali 80-letnią ostrowiankę podali się za pracowników wodociągów, dzięki czemu w łatwy sposób dostali się do mieszkania pokrzywdzonej. Seniorka tłumaczyła policjantom, że jeden z mężczyzn wszedł pod pretekstem sprawdzenia czystości wody i zapytał, czy może rozmienić pieniądze – mówi st. sierż. Małgorzata Łusiak, oficer prasowy ostrowskiej policji. - Gdy kobieta wyjęła portfel z pieniędzmi, oszust zawołał ją do łazienki. W tym czasie inny mężczyzna wszedł do mieszkania i zabrał pieniądze z pozostawionego w kuchni portfela.

Po wyjściu oszustów 80-latka zorientowała się, że mężczyźni ukradli jej 3,5 tysiąca złotych. Policja po raz kolejny przypomina:

Nie wpuszczajmy do domu nieznanych osób, jeżeli ktoś podaje się za pracownika instytucji żądajmy od niego okazania legitymacji. Zanotujmy jego dane. W razie wątpliwości zadzwońmy do instytucji, którą reprezentuje i sprawdźmy, czy rzeczywiście wysyłała ona swoich pracowników do naszego domu. Nie pozostawiajmy obcych osób samych w pomieszczeniach naszego mieszkania. Jedną z metod, która być może odstraszy oszustów, będzie poproszenie sąsiada o jego obecność podczas wizyty nieznajomych. Jeżeli podejrzewamy, że mamy do czynienia z nieuczciwą osobą, pilnie zadzwońmy na policję na numer alarmowy 997

Przypominamy także o oszustwach metodą „na wnuczka” i „na policjanta”. Przestępcy podszywają się pod członków rodziny lub pracowników instytucji państwowych i wykorzystują ufność osób starszych do osiągnięcia swoich korzyści.

MIK, fot. pixabay.com

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/