Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Leonia, Efrem

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Kryminalne

Gdzie jest bombiarz? Seria fałszywych alarmów trwa, sprawcy nie ma do dziś

Historia znana. Początek tego roku to kumulacja podobnych zdarzeń i kilkukrotna ewakuacja kaliskiego magistratu oraz jednego ze sklepów. Policja zaczęła poszukiwania sprawcy, już była na tropie i... nie znalazła "żartownisia" do dziś. A fałszywe alarmy bombowe nie ustają. Ostatni miał miejsce 6 listopada.

Po zdarzeniach z początku roku policja zapewniała, że trop ma. - Każdy kto wysyła wiadomości za pośrednictwem komputera loguje się, są numery IP - zapewniał w styczniu tego roku w rozmowie z dziennikarzami Dariusz Biniek, komendant Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. 

Ślad prowadził do serwerów spoza Polski, ale na terenie Unii Europejskiej. Były też zapewnienia, że zatrzymanie osoby, która kilkukrotnie postawiła na nogi wszystkie służby ratunkowe w mieście i okolicy oraz spowodowała ewakuację budynków urzędu miasta i jednego z centrów handlowych, jest kwestią czasu. - Policja prowadzi międzynarodową współpracę, a więc trwają czynności, które mają na celu dotarcie do miejsca, skąd logowała się osoba, która te maile wysyłała - wyjaśniał Dariusz Biniek. 

Być może współpraca jest, być może ślady też. Nie ma jednak sprawcy, a miesięcy minęło sporo. Po drodze były też kolejne alarmy: w szkołach – podczas matur i ostatni w starostwie. 6 listopada z tej instytucji oraz sąsiadującej z nią prokuratury ewakuowano łącznie 175 osób.

Policja na temat poszukiwań grającego jej na nosie bombiarza się nie wypowiada. - Sprawą zajmuje się prokuratura - informuje podkom. Witold Woźniak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. - Dochodzenie prowadzone jest w skali ogólnopolskiej, bo podobnych zdarzeń kilka miesięcy temu było sporo w całym kraju - sprecyzował Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. 

Nie zmienia to faktu, że odpowiedzialnych za alarmy nie ma do dziś. 

AW, zdjęcia arch. 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/