Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 październik 2021 Godzina:

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Gehenna 17-latki zaatakowanej nożem przez ojca

Prokuratura uważa, że 59-letni kaliszanin może dopuścić się zbrodni, dlatego wystąpiła do sądu o jego tymczasowe aresztowanie. Kilka miesięcy temu mężczyzna rzucił się z nożem na 17-letnią córkę, a później wielokrotnie groził rodzinie śmiercią. Sytuacja zrobiła się na tyle niebezpieczna, że trzeba go było zamknąć.

Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. - Sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres dwóch miesięcy wobec przebywającego w Rzeczpospolitej Polskiej 59-letniego Egipcjanina, podejrzanego o wywieranie, w toku postępowania karnego, wpływu na świadków. Do opisanego zachowania dochodziło w sierpniu bieżącego roku – informuje Marcin Kubiak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. - Poczynione dotychczas ustalenia wskazują, iż mężczyzna wielokrotnie groził pozbawieniem życia swoim bliskim, którzy wcześniej składali zeznania w toczącym się przeciwko niemu dochodzeniu. Przesłanką zastosowania izolacyjnego środka zapobiegawczego jest duże prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanego zarzucanego przestępstwa, a także uzasadniona obawa matactwa.

Mężczyzna już raz zaatakował. Do zdarzenia doszło w maju br. na jednym z osiedli domów jednorodzinnych w Kaliszu. - Policjanci zostali wezwani do rodzinnej awantury, w trakcie której nastolatka został zraniona nożem. Dziewczyna doznała też innych obrażeń – mówiła wówczas portalowi faktykaliskie.pl mł .asp. Anna Jaworska – Wojnicz, rzecznik prasowy kaliskiej policji.

Ofiara to 17-letnia córka mężczyzny. Na szczęście rany zadane przez ojca okazały się niegroźne. Tuż po zdarzeniu 59-latek dostał nakaz wyprowadzenia się i jak wynikało z ustaleń prokuratury, zastosował się do niego, ale nadal nie dawał najbliższym spokoju. Za groźby karalne może spędzić za kratkami do 5 lat.

Z nieoficjalnych Informacji wynika, że mężczyzna już wcześniej bywał agresywny. Podczas jednej z interwencji pogotowia ratunkowego w jego w domu, miał zaatakować zespół karetki i grozić ratownikom medycznym.

MIK, fot. pixabay.com

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/