Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 12 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Janina, Placyd

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Kryminalne

Gilotynował żywe karpie, chciał dobrowolnie poddać się karze. Prokurator powiedział "nie" UWAGA, DRASTYCZNE WIDEO

Gilotynował karpie bez ich wcześniejszego ogłuszenia, teraz stanie przed sądem. Wideo z targowiska w Krotoszynie obiegło internet przed Bożym Narodzeniem. Fundacja Viva! Akcja dla zwierząt o brutalnej praktyce powiadomiła prokuraturę. Sprzedawca ryb został zatrzymany, przyznał się do winy i chciał dobrowolnie poddać się karze. Jednak prokuratura stwierdziła, że jego zachowanie było wyjątkowo brutalne, dlatego sprawa trafiła do sądu.

Karp to król świątecznego stołu. I przed Bożym Narodzeniem jak grzyby po deszczu wyrastają punkty sprzedaży ryb. Jednak nie wszędzie traktowane są po królewsku. Plastikowe torby, do których karpie trafiają to często norma, ale bywa, że praktyki są zdecydowanie brutalniejsze. Takie utrwalono w grudniu na krotoszyńskim targowisku. Tam 60-letni sprzedawca, bez mrugnięcia okiem, gilotynował sprzedawane przez siebie ryby (czytaj WIĘCEJ).

Nagranie trafiło do sieci, mężczyznę zatrzymała policja, a sprawą zajęła się prokuratura. – W trakcie śledztwa ustalono, że sprzedawca 11 i 14 grudnia 2018 roku, na targowisku miejskim w Krotoszynie, znęcał się ze szczególnym okrucieństwem nad sprzedawanymi przez siebie karpiami w ten sposób, że wbrew ustawie o ochronie zwierząt, uśmiercał je poprzez ucięcie głowy przy użyciu mechanicznego urządzenia, bez uprzedniego pozbawienia ich świadomości – mówi o zarzutach dla handlarza Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. - Zachowanie to zakwalifikowano jako występek przewidziany w ustawie o ochronie zwierząt.

60-latek po zatrzymaniu przyznał się do winy. Tłumaczył, że nie wiedział o konieczności ogłuszania ryb przed ucięciem im głów (WIĘCEJ). Chciał też dobrowolnie poddać się karze. Zgody na to nie wyraził prokurator. Według oskarżyciela praktyka sprzedawcy była tak brutalna, że ten powinien stanąć przed sądem. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

AW, zdjęcia arch., wideo: Fundacja Viva!

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/