Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Paulina, Broniwoj

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Kryminalne

Głodził i więził konie. Gospodarz spod Opatówka stanął przed sądem ZDJĘCIA

Oklejone odchodami, przywiązane pasami do ściany, tak by nie mogły się ruszać, skazane na śmierć głodową – konie w takim stanie uratowali z jednego z gospodarstw pod Opatówkiem członkowie Stowarzyszenia „Pogotowie dla zwierząt” z Trzcianki. Minęły ponad dwa lata od tego zdarzenia. W poniedziałek, 16 lipca oprawca stanął przed sądem w Kaliszu.

Paweł D. nie przyznaje się do winy. Mężczyzna odmówił też składania zeznań. Grożą mu 3 lata pozbawienia wolności. A oskarżony jest o znęcanie się nad zwierzętami przez kilkanaście miesięcy. - Utrzymywał je w niewłaściwych warunkach bytowania, w stanie rażącego zaniedbania i niechlujstwa, co spowodowało liczne obrażenia zewnętrzne i wewnętrzne zwierząt – mówi o zarzutach, jakie usłyszał 59-latek Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. – Mężczyzna nie zapewnił im również wystarczającej ilości pokarmu i wody, doprowadzając je do stanu skutkującego zaburzeniami metabolicznymi, a także nie zapewnił im odpowiedniej ilości ruchu oraz opieki weterynaryjnej, gdzie w przypadku dwóch koni, przy użyciu pasów uniemożliwiających jakikolwiek ruch, zmuszał je do przebywania w nienaturalnej pozycji.

Informacja o koniach przetrzymywanych w fatalnych warunkach, głodzonych, zamkniętych w boksach, unieruchomionych pasami i brodzących we własnych odchodach dotarła do członków stowarzyszenia 31 grudnia 2016 roku. Relacja osoby zgłaszającej była przerażając. Jednak widok, jaki zastało „Pogotowie dla zwierząt” jeszcze bardziej wstrząsający. - Po wejściu na posesję okazało się, iż w pomieszczeniach gospodarczych znajdują się cztery konie. Dwa z nich przywiązane są pasami – jeden do bramy w boksie, drugi stoi na korytarzu i także nie może się ruszyć. Odplątywanie go zajęło nam sporo czasu. W kolejnych dwóch boksach, już bez pasów, stały dwa inne konie. Stan tych zwierząt był bardzo zły, wszystkie były w kondycji głodowej. Podjęliśmy decyzję o odbiorze zwierząt, ale Paweł D. wraz ze swoją małżonką cały czas utrudniali akcję, próbując przepłoszyć zagłodzone zwierzęta. Okazało się, iż martwe konie wywieziono do utylizacji wcześniej, kilka godzin przed naszą interwencją – relacjonowały osoby, które ratowały konie.

Mężczyzna w momencie interwencji był pod wpływem alkoholu. Miał 1,5 promila w wydychanym powietrzu. Doszło nawet do szarpaniny między nim a interweniującymi animalsami, których bronić musiała policja.

AW, zdjęcia Stowarzyszenie „Straż dla zwierząt” w Trzciance
 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/