Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 09 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Wielisława, Wiesław

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Groził matce śmiercią. Kopnął policjanta. Recydywista w areszcie

Psychicznie i fizycznie znęcał się nad matką. Groził kobiecie śmiercią, a policjantom, którzy interweniowali w czasie kolejnej z awantur ubliżał. Jednego z nich też kopnął. Za naruszenie nietykalności mundurowych trafił do aresztu. 38-letniemu mieszkańcowi Krotoszyna grozi 5 lat pozbawienia wolności.

38-latek w lipcu ubiegłego roku opuścił Zakład Karny. Odsiadywał wyrok za znęcanie się nad matką. Pobyt w więzieniu jednak nie złagodził jego awanturniczej natury. Będąc na wolności wielokrotnie wszczynał burdy domowe, w trakcie których używał wulgarnych słów, popychał i uderzał swoją matkę, której groził także śmiercią. Podobnie było 4 lipca tego roku. Krotoszynianin straszył kobietę nożem. -W trakcie podjętej wobec niego interwencji funkcjonariuszy policji mężczyzna pomimo wezwań do uspokojenia, zachowywał się agresywnie, szarpiąc wykonujących obowiązki służbowe policjantów za elementy munduru, znieważał ich przy użyciu słów wulgarnych, a także kopnął  jednego z interweniujących policjantów w nogę – informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Od opuszczenia przez 38-latka Zakładu Karnego policjanci wielokrotnie  podejmowali wobec niego interwencje. O agresywnych zachowaniach informowali funkcjonariuszy sąsiedzi i sama pokrzywdzona. -Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się częściowo do  zarzucanych mu czynów, w przeważającym zakresie zasłaniając się jednakże niepamięcią spowodowaną nadużywaniem alkoholu – dodaje prokurator.

Zarzucone mu przestępstwa zagrożone są karą 5 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratury sąd zdecydował o zastosowaniu aresztu tymczasowego w stosunku do agresywnego mężczyzny.

AW, Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/