Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 31 lipiec 2021 Godzina:
imieniny: Ernesta, Emil

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Kryminalne

Groził rodzinie, rzucił się z piłą na policjantów. Sam poddał się karze

Pięć miesięcy spędzi w więzieniu mężczyzna, który pijany pobił, a później groził śmiercią żonie, pasierbicy i teściowej, a na próbujących im pomóc policjantów rzucił się z siekierą i piłą łańcuchową. 48-latek złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze, na co przystał prokurator i sąd. Mężczyzna musi też zapłacić zadośćuczynienie swoim ofiarom.

Pijany i bardzo agresywny 48-latek w maju tego roku najpierw pobił swoją żonę i teściową. Później groził im śmiercią. Wykrzykiwał też, że zabije swoją pasierbicę. Kobiety wezwały policję.

Wtedy krewki mieszkaniec powiatu ostrowskiego rzucił się z siekierą i piłą łańcuchową na interweniujących policjantów. - Zaczął się dynamicznie zbliżać z urządzeniem do funkcjonariuszy, równocześnie zwiększając obroty piły i wymachując nią przed twarzami mundurowych. Groził im także pozbawieniem życia i używał słów uznanych za obelżywe. Mimo kilkukrotnych wezwań o uspokojenie się pomogła dopiero groźba użycia broni służbowej - relacjonował Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Kiedy 48-latka udało się obezwładnić okazało się, że w organizmie miał 1,2 promila alkoholu. Domowy sadysta trafił do izby wytrzeźwień. Gdy wyparowały promile usłyszał zarzuty i trafił na trzy miesiące do aresztu.

W trakcie postępowania wniósł o dobrowolne poddanie się karze. – W sumie mężczyzna usłyszał cztery zarzuty – wyjaśnia prokurator Maciej Meler. - Wniosek dotyczył dopuszczenia się czynnej napaści na policjantów oraz naruszenia nietykalności i kierowania gróźb karalnych w kierunku członków rodziny.

Prokuratura oraz sąd uwzględniły prośbę mężczyzny. 48-latek trafił na pięć miesięcy do więzienia. Swoim ofiarom musi też wypłacić po 1300 złotych nawiązki i pokryć koszty postępowania sądowego. W sumie groziło mu 10 lat pozbawienia wolności.

AW, fot. pixabay.com

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/