Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 październik 2021 Godzina:

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Handlowali częściami z kradzionych samochodów. Przed kaliskim sądem zapadły wyroki ZDJĘCIA

Demontowali, a później sprzedawali części z kradzionych samochodów – najczęściej marek niemieckich. Interes trwał 2 lata, a proces przed sądem ponad rok. We wtorek, 24 września zakończył się wyrokiem dla całej szóstki z powiatu pleszewskiego, zamieszanej w proceder. Szef szajki został skazany na 5 lat pozbawienia wolności. Jego kompani – w tym jedna kobieta – na karę grzywny.

Proces toczył się przed kaliskim sądem. Michał O. odpowiadał za paserstwo – sprzedaż części od skradzionych w Niemczech i Polsce samochodów oraz kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Proceder trwał w sumie od 2014 do 2017 roku. W tym okresie współpracowały z nim różne osoby. - Sam akt oskarżenia zawierał pewne sprzeczności – przyznał Krzysztof Patyna, sędzia Sądu Okręgowego w Kaliszu.  - Zarzucono głównemu oskarżonemu Michałowi O. działanie w grupie przestępczej od przełomu 2014/2015, natomiast 3 samochody zostały ukradzione znacznie wcześniej – między 2012 a 2013 rokiem. Znaleziono części z takich samochodów, ale oskarżony zajmował się działalnością gospodarczą w postaci handlu częściami samochodowymi i trudno mu było to przypisać.

Ostatecznie sąd przypisał mu przestępstwo paserstwa odnośnie 11 skradzionych samochodów i kierowanie grupą przestępczą. Wartość skradzionych aut wynosiła co najmniej 23 400 zł. Michał O. został skazany na 5 lat pozbawienia wolności i grzywnę w wysokości 15 tysięcy złotych.

Jego dwaj najbliżsi współpracownicy: Zbigniew R. i Dominik J. od razu przyznali się do winy i zdradzili szczegóły działania grupy, dlatego sąd zastosował wobec nich złagodzenie kary i zasądził im karę grzywny. Wspólnie muszą też naprawić szkody na rzecz kilku towarzystw ubezpieczeniowych.

Także pozostali oskarżeni poniosą kary finansowe. Wyrok nie jest prawomocny. Oskarżonych nie było w sądzie na odczytaniu wyroku.

AW, zdjęcia autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/