Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 24 październik 2021 Godzina:

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Ile czasu spędził w pracy lekarz, który zmarł na dyżurze? Prokuratura zabezpiecza dokumenty

Ostatni raz widziany był po godzinie 1.00 z soboty na niedzielę. Kilka godzin później znaleziono go w martwego w gabinecie. Wiadomo, że dyżur w Pleszewskim Centrum Medycznym 39-letni kardiolog zaczął po południu w piątek. Miał skończyć w niedzielny poranek. Nie dożył. Ile czasu spędził na udzielaniu porad chorym, zanim zjawił się w Pleszewie? Prokuratura zabezpiecza dokumenty związane z pracą medyka w dniach poprzedzających jego zgon.

I to największe wyzwanie. Wiadomo, że 39-latek pełnił w Pleszewie dyżur. Zaczął w piątek, 22 lutego o godz. 16.00. Miał zakończyć w niedzielę o 8.00 rano. Ostatni raz był widziany o 1.30 w czasie udzielania pomocy choremu. Kiedy rano nie zszedł z dyżuru personel zaczął go poszukiwać. Okazało się, że drzwi do jego gabinetu są zamknięte, a on nie reaguje na wołania, dlatego pracownicy placówki otworzyli drzwi siłą. I znaleźli martwego lekarza. - Z poczynionych ustaleń wynika, że mężczyzna był zatrudniony również na terenie województwa ościennego. Dlatego w toku postępowania będzie zabezpieczona dokumentacja z różnych placówek i ten materiał pozwoli wnioskować o realnym wymiarze czasu jego pracy – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. – Konieczne są też zeznania członków rodziny, którzy pozwolą ustalić miejsca pracy lekarza. Takie umowy są opodatkowane, więc wtedy wystąpimy do urzędu skarbowego o potwierdzenie współpracy, a później do placówek, z którymi współpracował o wykaz dyżurów w dniach przed śmiercią.

Sprawą zajęła się także Państwowa Inspekcja Pracy. Bezpośrednia przyczyna śmierci ojca trójki dzieci powinna być znana po sekcji zwłok, którą wyznaczono na wtorek.

Analiza dokumentacji dotyczącej czasu pracy łodzianina powinna odpowiedzieć na pytanie, czy do zgonu mogło dojść przez przepracowanie.

AW, fot. pixabay.com

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/