Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 październik 2021 Godzina:
imieniny: Kleopatra, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Jest areszt dla podejrzanego o pedofilię 22-latka z powiatu kaliskiego

Kaliski sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 22-latka, który za pomocą komunikatora internetowego próbował umówić się na seks z 11-letnią - jak sądził - dziewczynką. Mężczyzna spędzi za kratkami najbliższe 3 miesiące. W sumie grozi mu kara 3 lat więzienia.

Posiedzenie aresztowane odbyło się w środę, 19 maja rano.

Sąd Rejonowy Wydział Karny w Kaliszu rozpoznał wniosek Prokuratora Rejonowego w Kaliszu w sprawie przeciwko 22-letniemu mężczyźnie, mieszkańcowi powiatu kaliskiego, który zatrzymany został 16 maja br. w związku z przedstawieniem mu zarzutów usiłowania dopuszczenia się czynów o charakterze pedofilskim. W toku postepowania sąd zapoznał się z materiałem dotychczas zgromadzonym przez prokuratora, podzielił tezy wniosku i zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy – poinformował Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. - Na aktualnym etapie postępowania zachodzi konieczność uzyskania opinii biegłych z zakresu informatyki, jak również biegłych z zakresu seksuologii. Okres stosowania środka zapobiegawczego pozwoli na przeprowadzenie w sposób niezakłócony powyższych czynności. Postępowanie w przedmiotowej sprawie pozostaje w toku.  

Śledczy zarzucają mężczyźnie, że w okresie pomiędzy lutym a majem tego roku, działając w krótkich odstępach czasu i z góry powziętym zamiarem, za pomocą komunikatora internetowego korespondował z osobą podającą się za 11-letnią Tosię,  składając jej propozycje obcowania płciowego, a także poddania się innym czynnościom seksualnym i przesyłając materiały pornograficzne.

22-latek został zdemaskowany przez łowców pedofilów z grupy Elusive Child Protection Unit Poland i 16 maja przekazany w ręce policji WIĘCEJ.

W przeszłości był już karany za podobne czyny. Sam jest ojcem i ma partnerkę.

Podejrzanemu grozi do 3 lat więzienia.

MIK, fot. arch.

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/