Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 październik 2021 Godzina:
imieniny: Glikeria, Sewer

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Kaliska policja skonfiskowała nielegalny spirytus, tytoń i papierosy. 35-latek z zarzutami ZDJĘCIA

22 litry spirytusu, blisko 63 tysiące sztuk papierosów oraz ponad 230 kilogramów tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy zabezpieczyli policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. W sprawie został zatrzymany 35-letni mieszkaniec Kalisza. Mężczyzna odpowie za narażenie na straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconej akcyzy na kwotę ponad 260 tys. złotych.

W środę, 15 września policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zauważyli mężczyznę, który w pośpiechu wynosił z garażu kartony, a następnie pakował je do swojego samochodu. 

Charakterystyczny kształt opakowań oraz nerwowe zachowanie mężczyzny wzbudziło czujność policjantów i nasunęło im podejrzenia, że w kartonach mogą znajdować się nielegalne papierosy. Funkcjonariusze postanowi interweniować. Już po chwili okazało się, że ich przypuszczenia były słuszne. W trzech kartonach znajdujących się w bagażniku auta znajdowały się papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy – mówi asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Policjanci przeszukali garaż, który użytkował 35-latek oraz jego miejsce zamieszkania. Łącznie w trakcie czynności funkcjonariusze zabezpieczyli 22 litry spirytusu, blisko 63 tysiące sztuk papierosów oraz ponad 230 kilogramów tytoniu. Wszystkie zabezpieczone towary nie posiadały polskich znaków skarbowych akcyzy. W przypadku, gdyby nielegalne towary trafiły na rynek straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku, wyniosłyby ponad 260 tysięcy złotych.

Właściciel kontrabandy został zatrzymany. W związku ze złamaniem przepisów kodeksu karno-skarbowego usłyszał zarzut. Grozi mu wysoka grzywna.

MIK, fot. KMP Kalisz

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/