Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 09 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Wielisława, Wiesław

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Kaliszanin i mieszkaniec gminy Blizanów zatrzymani z narkotykami

Nawet 10 lat więzienia grozi dwóm mężczyznom podejrzanym o posiadanie i handel narkotykami. To 29-letni kaliszanin i 33-letni mieszkaniec gminy Blizanów. Obaj zostali zatrzymani przez policjantów Wydziału Kryminalnego.

Zaczęło się od kontroli drogowej 33-letniego kierowcy forda. Mieszkaniec gminy Blizanów został zatrzymany przez kryminalnych na terenie Żelazkowa. - W wyniku przeszukania pojazdu ujawniono pakunek z zawartością marihuany. Narkotyki znajdowały się w pudełku po goglach – informuje mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy kaliskiej policji. - Jeszcze tego samego dnia przeszukano miejsce zamieszkania 33-latka. W trakcie czynności zabezpieczono wagę elektroniczną oraz dwa woreczki strunowe z zawartością środków odurzających.

Policjanci operacyjni ustalili też dane drugiej osoby, która mogła być zamieszana w nielegalny proceder. Podczas przeszukania mieszkania należącego do 29-letniego mieszkańca Kalisza, ujawniono marihuanę oraz woreczki strunowe. - W trakcie czynności policjanci z Wydziału Kryminalnego zabezpieczyli łącznie blisko 80 gramów marihuany. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu – mówi rzeczniczka kaliskiej policji. - Na podstawie zebranego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego Prokuratura Rejonowa w Kaliszu wszczęła w tej sprawie śledztwo.

33-latek odpowie przed sądem za udzielanie środków odurzających innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Z kolei 29-latek usłyszał zarzut posiadania oraz wprowadzania do obrotu substancji odurzających. Grozi za to do 10 lat pozbawienia wolności.

MIK, fot. KMP Kalisz

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/