Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 16 październik 2021 Godzina:
imieniny: Florentyna, Dionizy

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Klientka sklepu zostawiła torebkę w przymierzalni. Po kilku miesiącach policja ustaliła złodzieja

Portfel z pieniędzmi, dokumenty i telefon straciła kaliszanka, która zostawiła swoją torebkę w przymierzalni jednego ze sklepów. Okazję wykorzystał 41-latek. Choć od tego zdarzenia upłynęło kilka miesięcy, sprawca został ustalony i stanie przed sądem.

Okazja czyni złodzieja – przypomina kaliska policja i przytacza przykład co prawda sprzed kilku miesięcy, ale właśnie teraz ta sprawa znalazła swój finał. - W lipcu bieżącego roku klientka jednego z marketów zostawiła w przymierzalni torebkę. Kiedy odzyskała swoją własność okazało się, że skradziono jej telefon oraz portfel wraz z zawartością pieniędzy, dokumentów i kart bankomatowych. Pokrzywdzona o zdarzeniu poinformowała policję – mówi asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. - Funkcjonariusze zajmujący się sprawą ustalili sprawcę kradzieży. Okazało się, że to 41-letni mieszkaniec Kalisza. W ubiegłym tygodniu mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty w tej sprawie. Za to przestępstwo grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina:

  • Aby nie stać się ofiarą kieszonkowców, nawet podczas codziennych zajęć nie możemy tracić czujności i musimy pamiętać o kilku podstawowych zasadach:
  • Torebkę zamykaj i noś z przodu. Nie odstawiaj jej płacąc w kasie, pakując zakupy lub przymierzając ubrania w sklepie. Złodziejowi wystarczy chwila nieuwagi.
  • Pieniądze w torebce rozdziel i schowaj w różne miejsca. W miarę możliwości nie zabieraj na zakupy większej ilości gotówki, zbędnych kart kredytowych i dokumentów
  • Nie pokazuj innym zawartości portfela płacąc za zakupy. Kieszonkowcy często wcześniej obserwują swoje ofiary.
  • Złodzieje często sami tworzą tzw. sztuczny tłok, by ułatwić sobie kradzież. Działają najchętniej w galeriach handlowych, dworcach, targowiskach itp.
  • Nie noś kluczy do mieszkania razem z dokumentami, w których jest podany twój adres zamieszkania. W razie ich kradzieży, złodziej może też okraść twoje mieszkanie.
  • Pamiętajmy, że podczas zakupów nasze bezpieczeństwo przede wszystkim zależy od nas samych. To my musimy pilnować naszych torebek i portfeli. Kieszonkowcy tylko czekają na dobrą okazję – naszą nieuwagę, otwartą torebkę czy pozostawiony na półce sklepowej portfel. Bądźmy sprytniejsi od złodziei i stosujmy się do tych kilku podstawowych zasad!
  • MIK, fot. pixabay.com

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/