Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 październik 2021 Godzina:
imieniny: Kleopatra, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Kolejne stogi spłonęły. Policja szuka sprawców ZDJĘCIA

To podpalenia – strażacy wątpliwości nie mają od początku. Ich wersję potwierdził biegły, o którego opinię poprosiła policja. Teraz poszukiwany jest podpalacz stogów z gmin Blizanów i Mycielin, a być może niebawem także z Kalisza i Aleksandrii. Pierwsze pożary miały miejsce na przełomie minionego i obecnego roku. Dwa ostatnie w tym tygodniu.

Jeden z ostatnich wybuchł przed 5.00 rano w poniedziałek przy ul. Pokrzywnickiej w Kaliszu. Strażacy musieli nie tylko ugasić paląca się słomę, ale też zapobiec rozprzestrzenieniu się ognia na znajdujące się w pobliżu zabudowania gospodarcze i maszyny rolnicze. W sumie pożar gasiło 7 zastępów straży – PSP i OSP WIĘCEJ. Dzień później strażacy zmagali się z kolejnym płonącym stogiem. Tym razem w gminie Brzeziny, w miejscowości Aleksandria. Wyjątkowo ten pożar wybuchł wczesnym popołudniem.  - To było kilka ton słomy - informuje st. kpt. Radosław Marek, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu. - Słoma jest sucha, dobrze składowania, więc nie ma możliwości, żeby o tej porze roku nastąpił samozapłon. 

Strażacy mówią o podpaleniach. Straty oszacowano na 15 tysięcy złotych. To nie pierwsze tego typu zdarzenia w ostatnim czasie. Między grudniem a lutym do podobnych pożarów aż sześciokrotnie doszło na terenie gminy Blizanów WIĘCEJ. Były też pożary w gminie Mycielin. W sprawie czterech, gdzie straty oszacowano na 23 tysiące złotych, postępowanie prowadzi kaliska policja. - Policjanci pracują nad tymi sprawami. Trzeba podkreślać, że są to sprawy trudne - mówi pytana o sprawę mł. asp. Anna Jaworska- Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. - Do tych pożarów dochodzi najczęściej w porze nocnej, w miejscach odosobnionych, tam gdzie nie ma monitoringu. Sprawy są trudne, ale policjanci próbują ustalić sprawcę tych podpaleń. Ze wstępnych ustaleń, wstępnych opinii biegłych mamy informacje, że są to popalenia. 

Biegły opinię wyda także w sprawie pożarów z tego tygodnia. A podpalaczowi – jeśli działała umyślnie tak jak w tych przypadkach – może grozić nawet do 10 lat więzienia.

AW, arch. redakcji, OSP Blizanów

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/