Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 30 lipiec 2021 Godzina:
imieniny: Maryna, Abdon

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Kryminalne

Kryminalni skonfiskowali amfetaminę o czarnorynkowej wartości co najmniej 80 tysięcy złotych ZDJĘCIA

Ponad 2,5 kilograma amfetaminy o czarnorynkowej wartości co najmniej 80 tysięcy złotych przejęli kępińscy kryminalni. Na gorącym uczynku zatrzymano dwóch mieszkańców powiatu kępińskiego, który na terenie jednej z posesji w gminie Baranów prowadzili produkcję narkotyków.

Policjanci Zespołu do walki z przestępczością narkotykową w Kępnie uzyskali informację, że na terenie jednej z posesji w gminie Baranów może być prowadzona produkcja amfetaminy. Pracujący przy tej sprawie funkcjonariusze prowadzili kilkudniowe intensywne czynności operacyjne, które ostatecznie potwierdziły ich wstępne ustalenia.

- W dniu 20 października, w godzinach wieczornych policjanci weszli na teren wspomnianej posesji i zatrzymali 31-letniego mieszkańca gminy Baranów. W pomieszczeniu, gdzie przebywał znaleziono blisko 840 gramów amfetaminy oraz półprodukty służące do jej produkcji – informuje sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy kępińskiej policji. - Niemal w tym samym czasie kolejna grupa policjantów, w na jednej z ulic w Baranowie, zatrzymała drugiego ze sprawców - 29-letniego mieszkańca tej miejscowości. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony działaniem i ustaleniami policjantów, którzy w jego samochodzie odnaleźli blisko 100 gramów amfetaminy.

Obaj mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie. W toku prowadzonych czynności procesowych policjanci ustalili, że zatrzymani ukryli kolejną dużą partię narkotyków w jeszcze jednym miejscu. - W wyniku przeszukania odnaleziono ponad 1700 gramów amfetaminy w postaci proszkowej oraz blisko pół litra tzw. płynnej amfetaminy, z której można wyprodukować co najmniej 600 gramów wysokiej jakości narkotyku w postaci proszkowej – dodaje sierż. Rafał Stramowski. - W wyniku przeprowadzonej realizacji zgromadzono bogaty materiał dowodowy.

23 października Prokurator Rejonowy w Kępnie skierował wniosek do sądu o tymczasowy areszt dla mężczyzn, a sąd się do niego przychylił. Policja dodaje, że sprawa bez wątpienia ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

MIK, fot. KPP Kępno

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/