Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 31 lipiec 2021 Godzina:
imieniny: Ernesta, Emil

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Kryminalne

Ksiądz klepał uczniów po pośladkach, ale czy molestował? Przesłuchano 30 dzieci, prokuratura czeka na opinię

Molestowanie czy naruszenie nietykalności cielesnej? Na to pytanie musi odpowiedzieć prokuratura, która prowadzi śledztwo w sprawie księdza uczącego religii w Koźmińcu w powiecie pleszewskim. Dotychczas przesłuchano ponad 30 dzieci. Teraz opinię sporządzają biegli.

Śledztwo jest na ukończeniu. Jednak by postawić zarzuty prokuratura czeka na opinię biegłych psychologów. Kiedy już wszystkie materiały spłyną, będzie można powiedzieć, czy doszło do molestowania, czy naruszenia nietykalności cielesnej. – Przesłuchano uczniów klas 6 i 7 tamtejszej szkoły – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. - Wykonane zostały również opinie biegłych z zakresu sprzętu komputerowego. I one też są poddawane analizie.

W listopadzie ubiegłego roku rodzice trojga 13-latków uczących się w szkole w Koźmińcu, zaalarmowali dyrektora placówki o możliwym molestowaniu ich dzieci przez duchownego. O sprawie powiadomiono prokuraturę, a księdza zwolniono ze szkoły. Został też zawieszony w parafii, którą administrował.

Kilka miesięcy temu prokuratura przyznała, że ksiądz m.in. klepał uczniów po pośladkach. Jednak nie dopatrywała się w tym wówczas ewidentnych znamion przestępstwa. – Nawet ewentualny pokrzywdzony zachowania księdza nie odbiera tak, jakby chciały osoby, które oskarżyły katechetę o molestowanie. Można przyznać, że młodzieńcy mieli świadomość, że zachowanie duchownego, który klepał uczniów w plecy czy pośladek albo popychał, wykracza poza normy, jednak daleko by przyjąć, że doszło do molestowania – mówił na konferencji prasowej Paweł Szymanowski, prokurator okręgowy w Ostrowie Wielkopolskim.

Dochodzenie prowadzone jest w sprawie, a nie przeciwko konkretnej osobie. Podobne zarzuty stawiano 47-latkowi, kiedy pełnił posługę kapłańską w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

AW, fot. pixabay.com

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/