Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 31 lipiec 2021 Godzina:
imieniny: Ernesta, Emil

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Kryminalne

Ksiądz naruszył nietykalność cielesną uczniów, ale nie molestował?

Klepał uczniów po plecach i pośladkach, ale zdaniem prokuratury nie można mówić o molestowaniu. W każdym razie na tym etapie postępowania. W listopadzie ub.r. o dziwnym zachowaniu księdza rodzice trzech nastolatków zaalarmowali dyrektora szkoły w Koźmińcu w powiecie pleszewskim. Sprawą zajęła się prokuratura, a mężczyzna od razu po ujawnieniu sprawy został zwolniony ze szkoły i zawieszony w czynnościach duszpasterskich. On sam utrzymuje, że jest niewinny.

Ksiądz był administratorem parafii w Lutyni. Uczył też religii w okolicznych szkołach, m.in. w placówce w Koźmińcu. W listopadzie ubiegłego roku do dyrektora podstawówki zgłosili się rodzice trzech 13-latków, którzy podejrzewali, że ich dzieci były wykorzystywane seksualnie przez katechetę. Ten został zwolniony ze szkoły i zawieszony w czynnościach duszpasterskich do czasu wyjaśnienia sprawy, którą zajęła prokuratura. Kilka miesięcy śledztwa oraz przesłuchania głównych poszkodowanych dały łagodniejszy obraz sytuacji, do której doszło na początku roku szkolnego. – Nawet ewentualny pokrzywdzony zachowania księdza nie odbiera tak, jakby chciały osoby, które oskarżyły katechetę o molestowanie. Można przyznać, że młodzieńcy mieli świadomość, że zachowanie duchownego, który klepał uczniów w plecy czy pośladek albo popychał, wykracza poza normy, jednak daleko by przyjąć, że doszło do molestowania – stwierdza Paweł Szymanowski, prokurator okręgowy w Ostrowie Wielkopolskim. - Ja uważam, że na pewno doszło do naruszenia nietykalności młodzieży i postępowanie tego katechety jest dziwne, ale to wynika również z tego, że ten ksiądz zawsze miał problemy, bo skargi na niego były zawsze.

Między innymi w czasie, kiedy był wikarym w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

Prokuratura nadal prowadzi postępowanie w sprawie a nie przeciwko. Planowane są dalsze przesłuchania świadków, w tym uczniów szkoły w Koźmińcu. 47-letni ksiądz od początku uważał, że został niesłusznie oskarżony, a zwolnienie go ze szkoły i odwołanie z parafii było zbyt pochopne. 

AW, zdjęcie autor, pixabay.com

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/