Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 październik 2021 Godzina:
imieniny: Kleopatra, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Ksiądz z zarzutami. Składał niemoralne propozycje dziecku

Ksiądz z jednej z parafii pod Jarocinem z zarzutami. A chodzi o niemoralne propozycje. Te składał nieletniemu chłopcu wysyłając do niego wiadomości smsmowe i na portalu społecznościowym. Mężczyźnie grożą dwa lata pozbawienia wolności. Na razie, po przesłuchaniu, został wypuszczony, a śledztwo jest kontynuowane.

Wiadomo już, że cała sytuacja trwała ponad rok. Na razie prokuratura nie ujawnia w jaki sposób sprawa wyszła na światło dzienne. Jedno jest pewne: 31-letni duchowny usłyszał zarzuty. - Dopuszczenia się między październikiem 2016 roku a grudniem 2017 kontaktowania się za pośrednictwem smsów i komunikatorów wysyłania treści o charakterze seksualnym do małoletniego poniżej lat 15  - mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. - Na podstawie zgromadzonego materiału prokurator postawił zarzut mężczyźnie i zastosował wobec podejrzanego środki wolnościowe polegające na dozorze policji i konieczności stawiennictwa trzykrotnie w ciągu tygodnia, zakazie kontaktowania się i zbliżania się do pokrzywdzonego, zakazie wykonywania zawodu oraz zajmowania stanowiska związanego z wychowaniem i nauczaniem młodzieży poniżej 15 roku życia. Zastosował także poręczenie majątkowe w wysokości 5 tysięcy złotych.

Prokuratura nadal prowadzi postępowanie przeciwko księdzu, który został dwukrotnie przesłuchany. Za pierwszym razem, tuż po zatrzymaniu przez policję, nie przyznał się do winy. W czasie przesłuchania przez prokuraturę zmienił zdanie. 31- letni wikariusz za zarzucane mu czyny może trafić na 2 lata do więzienia. Mężczyzna został zawiesznny w pracy w parafii. 

AW, int.  archiwum

 

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/