Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 kwiecień 2021 Godzina:
imieniny: Innocenta, Innocenty

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Kryminalne

Kupił fałszywe pieniądze, ale przesyłki nie odebrał. Dlatego zamiast więzienia dostał "zawiasy"

Chciał podreperować swój budżet, ale zamiast do pracy postanowił potrzebną mu kwotę zamówić przez internet i jak łatwo się domyślić, pieniądze były fałszywe. Kiedy przesyłka przyszła nastolatek z Ostrowa Wielkopolskiego zrezygnował z jej odbioru, ale było za późno. Doszło do przestępstwa, więc usłyszał zarzuty, ale zanim stanął przed sądem poczuł wyrzuty sumienia i postanowił dobrowolnie poddać się karze.

Zgodzili się i prokurator i sąd. 18-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego został skazany na 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata. Musi też zapłacić grzywnę w wysokości 2 tysięcy złotych - tym razem prawdziwymi pieniędzmi. – Mężczyźnie zarzucono, że w sierpniu ubiegłego roku, za pośrednictwem internetu, czynił przygotowania do przestępstwa polegającego na wprowadzeniu do obrotu fałszywych pieniędzy w ten sposób, że na jednym z portali zamówił 113 sztuk banknotów o nominałach 50 i 100 złotych, których wartość wynosiła 9 tysięcy – przypomina Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. – Finalnie mężczyzna tych pieniędzy nie odebrał. Jednakże już samo przygotowanie do przestepstwa zgodnie z kodeksem karnym stanowi czyn zabroniony.

Mężczyzna za przesyłkę z fałszywkami chciał zapłacić zamówionymi banknotami. W tym celu paczkę odebrał i otworzył, ale w końcu zrezygnował z jej przyjęcia. I całe szczęście. Gdyby został zatrzymany przez policję z podrobionymi pieniędzmi, mógłby spędzić w więzieniu minimum 5 lat. Maksymalna kara za wprowadzenie do obrotu fałszywych pieniędzy to 25 lat. Dzięki zmianie zdania i rezygnacji z szybkiego i łatwego zarobku 18-latek dostał "zawiasy". 

AW, fot. pixabay.com

Inside Max P

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/