Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 24 październik 2021 Godzina:

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Miał narazić wspólnika na 8 milionów złotych strat ZDJĘCIA

Mieli wspólnie produkować części dla dużej firmy AGD. Jednak biznes zaprowadził ich na salę sądową. Ostrzeszowski biznesmen oskarża swojego partnera o narażenie go na straty w wysokości 8 milionów złotych. Ten nie przyznaje się do winy, kontrahentowi zarzuca kłamstwo, a akt oskarżenia nazywa bełkotem. Proces toczy się przed kaliskim sądem.

Oskarżony podpisał kontrakt z dużą firmą produkującą sprzęt AGD. Sam miał dla nich wytwarzać silniki do suszarek. Potrzebował jednak przedsiębiorstwa, które wyprodukuje dla niego podzespoły. Ofertę złożył Zygmunt D., aktualnie poszkodowany. – Współpraca obejmowała wyprodukowanie silników elektrycznych w ilości 2 milionów sztuk w czasie 5 lat, w zmiennej cenie uzależnionej od rzeczywistych kosztów i z terminem płatności 60 dni, co skutkowało, że Zygmunt D. podjął tę współpracę i przygotował pod tę umowę linię produkcyjną. Składał się na nią zakup we Włoszech, na przełomie 2004/2005 r., narzędzi niezbędnych do rozpoczęcia i kontynuowania tej konkretnej produkcji o wartości 1 miliona 121 tysięcy złotych oraz dodatkowych narzędzi niezbędnych do zwiększenia produkcji w 2007 roku we Włoszech w wysokości 143 tysięcy - czytała akt oskarżenia prokurator Agata Kubiak.

Grzegorz K. wiedząc, że nie będzie w stanie zapłacić umówionej ceny odebrał od pokrzywdzonego towar za 2 miliony 900 tysięcy złotych, a nie odebrał towaru o wartości 4 milionów 165 tysięcy, który pokrzywdzony wyprodukował. W sumie ostrzeszowski przedsiębiorca straty oszacował na ponad 8 milionów 330 tysięcy złotych.

Oskarżony nie przyznaje się do winy i bardzo emocjonalnie zareagował na treść zarzutów. - Chciałbym usłyszeć jakiekolwiek dowody, cokolwiek, co świadczy o mojej winie – mówił na sali sądowej. - Z tego materiału, bełkotu, który jest w tych 14 aktach, po prostu nic nie można się dowiedzieć.

Dlatego zeznania postanowił złożyć na koniec. Na pierwszej rozprawie jedynie stwierdził, że jego były wspólnik kłamie. - Jest oskarżenie o nieodebranie towaru za 4 miliony złotych, do którego półfabrykat kupił w 2012 roku, a wyprodukował go w 2007.  Czy to jest możliwe? Pani prokurator, czy pani czytając akta nie widziała tego? To jest tak oczywiste, że ten człowiek kłamie – przekonywał.

Obrońcy 68-latka złożyli wniosek o umorzenie postępowania i uniewinnienie oskarżonego. Sąd go odrzucił. Mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

AW, zdjęcia autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/