Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 06 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Nikola, Jarogniew

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Morderca z Cerekwicy Starej z zarzutami. Zdradził motyw

Konflikt o dziecko z byłą partnerką i jej rodzicami miał być podstawą działania 22-letniego mieszkańca gminy Jarocin, który w czwartek zamordował dwie osoby, a dwie, w tym ciężarną kobietę, poważnie ranił. Dramatyczne wydarzenia rozegrały się we wsi Cerekwica Stara w nocy ze środy na czwartek. Sprawca brutalnego napadu usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Lekarze walczą o życie dziecka nożownika oraz matki malucha, który przyszedł na świat kilkadziesiąt minut po zbrodni.

Prokurator przesłuchał 22-latka. W gospodarstwie, w którym doszło do dramatycznych zdarzeń przeprowadzono też wizję lokalną z udziałem podejrzanego. – Zostało odtworzone zachowanie sprawcy od momentu jego wejścia do domu i dopuszczenia się kolejnych czynności – wyjaśnia Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. – Mężczyzna usłyszał cztery zarzuty: dwóch zabójstw 59-latków i dwóch usiłowań zabójstw kobiety oraz jej dziecka. Każdy z tych czynów został zakwalifikowany jako zabójstwo kwalifikowane. Kwalifikacja dotyczy motywacji podlegającej szczególnemu potępieniu. Za każdy z tych czynów grozi mężczyźnie minimum 12 lat pozbawienia wolności. W czasie przesłuchania 22–latek przyznał się do winy. Motywacją, którą można zasygnalizować, a która była motorem jego działania był konflikt na tle relacji o dziecko z pokrzywdzoną i jej rodzicami – dodaje prokurator.

Przesłuchano też wszystkich świadków zdarzenia. W czwartek odbyła się sekcja zwłok zamordowanego małżeństwa – rodziców byłej partnerki 22-latka. Na miejscu zbrodni śledczy zabezpieczyli ślady biologiczne. Przeszukano także miejsce zamieszkania podejrzanego.  

Sprawcy grozi dożywotnie więzienie.

AW, zdjęcie arch

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/