Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 październik 2021 Godzina:
imieniny: Klemencja, Jakub

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Na gościnnych występach. Szajka z Konina kradła w kaliskiej galerii

Markowe perfumy i odzież padły łupem złodziei z Konina, którzy wybrali się do Kalisza na „gościnne występy”. Kradzieży dokonali w jednej z galerii handlowych. W sumie wynieśli towary warte 6 tysięcy złotych.

Do pierwszej kradzieży doszło 6 lipca br. Nieznani sprawcy ukradli wówczas z półek sklepowych 13 opakowań z perfumami jednej ze znanych firm. Pracownicy drogerii wycenili straty na kwotę blisko 5 tysięcy złotych.
Dwa dni później dyżurny kaliskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o ujęciu sprawcy kradzieży na terenie tej samej galerii handlowej. Pracownicy sklepu rozpoznali w nim mężczyznę, który wcześniej ukradł perfumy. 30-letni mieszkaniec Konina został zatrzymany. - Z informacji przekazanych przez pracowników sklepu wynikało, że tego dnia zatrzymany nie był sam. Towarzyszyło mu dwóch mężczyzn i kobieta. Istniało podejrzenie, że również tego dnia mogli oni dokonać kradzieży na terenie galerii – mówi mł. asp. Witold Woźniak, oficer prasowy  kaliskiej policji. - Po przejrzeniu zapisu monitoringuokazało się, że przypuszczenia policjantów były słuszne. Przestępczy kwartet ukradł odzież. W sumie z wieszaków i półek sklepowych „zniknęło” blisko 30 bluzek damskich, o łącznej wartości ponad tysiąca złotych.

Podejrzewając, iż przestępcy mogą pochodzić z Konina, kaliscy kryminalni przesłali nagranie kolegom z tamtejszej jednostki. W ten sposób udało się wytypować pozostałych sprawców kradzieży. Okazało się, że to dwaj mężczyźni w wieku 23 i 25 lat oraz 23-letnia kobieta.
- Mężczyźni w wieku 25 i 30 lat usłyszeli już zarzuty kradzieży. Przestępstwo to zagrożone jest karą 5 lat pozbawienia wolności. Ponieważ obaj sprawcy dopuścili się czynu w warunkach recydywy, może im grozić wyższa kara – dodaje mł. asp. Witold Woźniak.

MIK, fot. arch.  

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/