Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Leonia, Efrem

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Kryminalne

Nie żyje noworodek. Drugi w tym miesiącu tragiczny poród w kępińskim szpitalu

Kolejna śmierć noworodka w kępińskim szpitalu. Wiadomo, że do zgonu dziecka doszło w czwartek, 28 listopada rano. Z nieoficjalnych informacji wynika, że maluszek przyszedł na świat przez cesarskie cięcie. Podobne zdarzenie miało miejsce na początku listopada. Pierwszą sprawę bada prokuratura. W sprawie śmierci drugiego z dzieci decyzja zapadnie dzisiaj.

Na razie trudno mówić o szczegółach. Raczej są to nieoficjalne informacje, ponieważ tym razem Beata Andrzejewska, dyrektor szpitala w Kępnie nie chciała rozmawiać z dziennikarzami. Wydała jedynie lakoniczne oświadczenie,  w którym potwierdza zgon noworodka i informuje, że rodzice dziecka zostali otoczeni opieką psychologiczną. Nieoficjalnie wiadomo, że ciąża była donoszona, a rozwiązanie nastąpiło przez cesarskie cięcie.

Jednak kiedy dziecko było już na świecie wydarzyło się coś, co nakazało lekarzom z Kępna wezwać specjalistów neonatologów ze szpitala w Ostrowie Wielkopolskim, który posiada trzeci stopień referencyjności  i jest drugą po Poznaniu placówką w Wielkopolsce zajmującą się najpoważniejszymi schorzeniami u nowo narodzonych dzieci. Kiedy medycy dotarli do Kępna stwierdzili zgon dziecka.  - Sprawa jest bardzo świeża, dlatego jeszcze nie mamy wstępnych ustaleń, co się wydarzyło, a to one zdecydują, czy będziemy zajmować się tą śmiercią – mówi Krzysztof Bukowiecki, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Łodzi. Decyzja śledczych w tej sprawie powinna być znana jeszcze dzisiaj. 

To drugie w tym miesiącu tak tragiczne zdarzenie w kępińskim szpitalu. 6 listopada w 33. tygodniu ciąży na świat, także przez cesarskie cięcie, przyszło tam dziecko, które urodziło się z urazem główki. Wtedy też zapadła decyzja, by noworodka przetransportować do Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie zmarł. Tą sprawą także zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Łodzi WIĘCEJ Cały czas jest gromadzona dokumentacja medyczna, którą analizują biegli. Dopiero wtedy zapadnie decyzja, czy zostaną komuś postawione zarzuty.

Szpital w Kępnie

Ponieważ tym razem dyrekcja kępińskiej placówki nie rozmawia z dziennikarzami, a wydała jedynie dwuzdaniowe oświadczenie nie wiadomo, czy oba tragicznie zakończone porody odbierali ci sami pracownicy oddziału ginekologiczno – położniczego.   

W piątek rano dyrektor Beata Andrzejewska miała spotkanie z pracownikami. Nie wiadomo, czy dotyczyło ono kolejnego zgonu noworodka i czy zapadły jakieś decyzje w związku z dwoma tragicznymi w skutkach porodami.

Nie wiadomo też, czy Powiat Kępiński, który jest organem założycielskim szpitala będzie podejmować decyzję o kontroli. Starosta oraz jego zastępczyni są od rana poza urzędem. 

AW, zdjęcie arch. 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/