Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 27 październik 2021 Godzina:
imieniny: Sabina, Florencjusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Okradli go w pociągu. Został bez dokumentów, biletu i pieniędzy

Wyjątkowo przykra przygoda spotkała młodego mężczyznę, który w pociągu został okradziony z wartościowych rzeczy. Pasażer zgłosił ten fakt w ostrowskiej komendzie i próbował kontynuować podróż na gapę, jednak kierownik składu wysadził go w Kaliszu. Mężczyzną zaopiekowali się kaliscy strażnicy miejscy.

Gdyby nie interwencja funkcjonariuszy, pasażer nie miałby gdzie spać, co jeść i za co wrócić do domu. Do zdarzenia doszło w środę, 18 stycznia. W pociągu młody człowiek został okradziony z pieniędzy, biletu i dokumentów.  – Pasażer wysiadł w Ostrowie Wielkopolskim i zgłosił ten fakt policji. Następnie próbował kontynuować podróż, jednak w Kaliszu kierownik pociągu nakazał mu opuszczenie składu – relacjonuje Dariusz Hybś, komendant Straży Miejskiej Kalisza. Pracownika PKP nie przekonał fakt, że ostrowska policja wystawiła dokument potwierdzający, iż młody mężczyzna padł ofiarą przestępstwa. Nie wiedząc, co robić dalej pasażer powiadomił kaliskich strażników miejskich. - Ci skontaktowali się z rodziną okradzionego i poinformowali ją o zaistniałej sytuacji, a mężczyznę odwieźli do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, gdzie zaproponowano mu nocleg w PCK. W dniu następnym otrzymał pomoc pieniężną na sfinansowanie zakupu biletu oraz żywności. Straż miejska odwiozła mężczyznę na dworzec PKP, skąd mógł on udać się w dalszą podróż do miejsca zamieszkania – dodaje Dariusz Hybś.                   

W piątek jednostka otrzymała potwierdzenie, że mężczyzna cały i zdrowy dotarł do celu podróży. Rodzina pechowego pasażera skierowała podziękowania dla straży miejskiej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz PCK.

MIK, fot. arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/