Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 kwiecień 2021 Godzina:
imieniny: Helena, Jerzy

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Kryminalne

On miał ponad 20 ran kłutych, ona twierdzi, że nic nie pamięta. 45-latka usłyszała zarzut zabójstwa męża

Zarzut zabójstwa usłyszała dziś 45-letnia kobieta, zatrzymana 10 lutego w Ostrowie Wielkopolskim. Na ciele jej męża, którego zwłoki ujawniono w mieszkaniu przy ul. Piastowskiej, stwierdzono 21 ran kłutych. Podejrzana twierdzi, że nic nie pamięta.

Według ustaleń prokuratury do zbrodni doszło w niedzielny wieczór, 9 lutego. Ciało ujawniła w poniedziałek nad ranem 18-letnia córka ofiary. Dziewczyna zaalarmowała swoją ciotkę, a ta zadzwoniła na numer 112.

Pod wskazanym adresem znaleziono zwłoki 46-latka, a także narzędzie zbrodni – tzw. finkę. Jak zdradza prokuratura, w mieszkaniu pracowała pralka, a podłoga była umyta.

Tego samego dnia zatrzymano 45-letnią żonę ofiary. Przez większość wtorku trwało jej przesłuchanie. - Kobiecie zarzucono, że działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia, zadała swojemu mężowi co najmniej 21 ciosów nożem typu fińskiego o ostrzu o długości 10 centymetrów i szerokości prawie 2 centymetrów, co skutkowało powstaniem licznych ran kłutych w okolicach klatki piersiowej i w efekcie doprowadziło do zgonu pokrzywdzonego - mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. -  Przesłuchana w charakterze podejrzanej złożyła wyjaśnienia, w których zasłoniła się niepamięcią, a treść tych wyjaśnień będzie skutkować koniecznością powołania przez prokuratora biegłego celem oceny stanu psychicznego w momencie popełnienia czynu przez podejrzaną – dodaje.

We wtorek, 11 lutego w Instytucie Medycyny Sądowej we Wrocławiu odbyła się także sądowo-lekarska sekcja zwłok 46-latka. W jej trakcie patomorfolog ujawnił obrażenia klatki piersiowej inne niż rany kłute i te będą podlegały opiniowaniu przez biegłych.

Prokuratura skierowała do sądu wniosek o tymczasowy areszt dla podejrzanej. Za zabójstwo grozi jej kara dożywotniego więzienia.

AW, MIK, fot. infostrow.pl

Inside Max P

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/