Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Paulina, Broniwoj

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Kryminalne

Oszuści nie mają wakacji. Tym razem zaatakowali w Opatówku

Również w wakacje oszuści działający metodą na wnuczka, czy policjanta próbują wzbogacić się kosztem seniorów. Ostatnio przekonali się o tym mieszkańcy gminy Opatówek, którzy odebrali telefony od rzekomych policjantów pracujących nad sprawą oszustw na szkodę seniorów. Na szczęście żaden z mieszkańców nie dał się oszukać, a o swoich podejrzeniach poinformowali funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Opatówku.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Opatówku otrzymali informację od zaniepokojonych mieszkańców, o dziwnych telefonach od osób przedstawiających się za funkcjonariuszy Policji. - Dzwoniący usiłowali przekonać seniorów, że rozpracowują zorganizowaną grupę przestępczą i proszą, aby im w tym pomóc. Udział w „policyjnej” akcji, miał wiązać się z przekazaniem gotówki. Dzięki temu rzekomi funkcjonariusze mięli zatrzymać prawdziwych przestępców, którzy oszukują starsze osoby. Na szczęście seniorzy zorientowani się, że osoby dzwoniące nie mają nic wspólnego z Policją, czy innymi służbami. Rozłączyli rozmowy, a o podejrzanych telefonach poinformowali policjantów z Opatówka - przekazuje asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy KMP w Kaliszu.

Zwracamy się z apelem, zwłaszcza do osób młodych - informujmy naszych rodziców oraz dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji, kiedy nieznajomy zadzwoni do nich z prośbą o przekazanie dużej ilości pieniędzy. Spotykajmy się z członkami rodziny, z którymi na co dzień nie mamy kontaktu. Wykorzystujmy okoliczności – takie jak okolicznościowe obiady, czy choćby przypadkowe spotkania na ulicy i ostrzegajmy bliskich przed zagrożeniami. Zwykła ostrożność może uchronić ich przed utratą zbieranych latami oszczędności.

RED za KMP w Kaliszu, fot. pixabay

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/