Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 29 listopad 2021 Godzina:
imieniny: Saturnina, Przemysł

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Pędził z prędkością 180 km/h. 22-latek zabił człowieka, teraz stanie przed sądem

Miał na liczniku 180 km/h. Z taką prędkością pędził w miejscu, gdzie maksymalnie można jechać „siedemdziesiątką”. Nie miał szans się zatrzymać, kiedy na drodze pojawił się pieszy. Mężczyzna krajową „11” przekraczał w miejscu niedozwolonym, ale gdyby 22-letni kierowca jechał przepisowo, mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego miałby szansę przeżyć. Zginął na miejscu. Do sądu trafił właśnie akt oskarżenia w tej sprawie, sprawcy wypadku grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Przebieg zdarzenia, do którego doszło w maju tego roku pod Ostrzeszowem, przeanalizowali biegli od rekonstrukcji wypadków drogowych. Według nich, gdyby 22-latek jechał przepisowo, miałby szansę wyhamować w momencie, gdy na jezdni pojawił się pieszy. Ten krajówkę chciał pokonać w miejscu niedozwolonym, więc jest współwinny wypadkowi. Jednak zarzuty usłyszał tylko kierowca, bo pieszy spotkania z rozpędzonym autem nie przeżył.

Prokuratura Rejonowa w Ostrzeszowie zakończyła właśnie śledztwo w tej sprawie i skierowała akt oskarżenia do miejscowego sądu. – Mieszkańcowi Ostrzeszowa zarzucono, że umyślnie naruszył zasady ruchu drogowego, przyczyniając się do zaistnienia wypadku drogowego – wyjaśnia Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. – Mężczyzna jechał od strony Kępna w kierunku Ostrzeszowa. Jak wynika z ustaleń, nienależycie obserwował przedpole jazdy oraz poruszał się z prędkością znacznie większą niż administracyjnie dopuszczalna na tym odcinku drogi, w wyniku czego doprowadził do potrącenia pieszego, który przechodził z prawej na lewą stronę jezdni, wskutek czego pieszy doznał obrażeń ciała, a te skutkowały rozległym urazem wielonarządowym i doprowadziły do nagłej i gwałtownej śmierci w miejscu zdarzenia.

Także bezpośredni świadek zdarzenia, którego 22-latek wyprzedził, potwierdził, że mieszkaniec Ostrzeszowa jechał bardzo szybko. Prędkość, którą rozwinął wynosiła 180 km/h, podczas gdy dozwolona na tym odcinku wynosi 70 km/h.

Sam oskarżony twierdził, że było to maksymalnie 120 km/h. Przyznał się do zarzucanych mu czynów.  

22-latkowi grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

AW, fot. arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/