Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 06 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Nikola, Jarogniew

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Podał dane brata. Nie wiedział, że brat jest poszukiwany

Podczas interwencji policji podał się ze swojego brata, bo bał się grożących mu konsekwencji. Tymczasem o mały włos nie trafił do aresztu, bo okazało się, że brata… poszukują organy ścigania. 22-latek szybko przyznał się do oszustwa, ale kłopotów z tego tytułu i tak nie uniknie. Policja zapowiada skierowanie sprawy do sądu; mężczyzna odpowie za podanie fałszywych danych.

W poniedziałek, 28 stycznia policjanci z Nieetatowej Grupy Realizacyjnej dostali zgłoszenie o zakłóceniu porządku publicznego w jednej z dzielnic Kalisza. Na miejscu wylegitymowali grupę biorących w zdarzeniu osób. - Po sprawdzeniu danych w systemach informatycznych okazało się, że jeden z mężczyzn jest poszukiwany. Kiedy policjanci poinformowali kaliszanina, że zostaje zatrzymany w związku z wydanym nakazem doprowadzenia mężczyzna przyznał się, że podał cudze dane. Okazało się, że 22-latek myśląc, że jest poszukiwany posłużył się danymi swojego starszego brata. Zaskoczony obrotem sytuacji, postanowił przyznać się do kłamstwa. – mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy kaliskiej policji.

Tym sposobem 22-latek sam również wszedł w konflikt z prawem. Przed sądem odpowie za podanie fałszywych danych. - Artykuł 65 Kodeksu wykroczeń informuje, że: „Kto umyślnie wprowadza w błąd organ państwowy bądź instytucje upoważnioną z mocy ustawy do legitymowania [..] podlega karze grzywny”. Materiały wkrótce zostaną przekazane do sądu, a on zadecyduje o wysokości kary – dodaje mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Odwrotna sytuacja miała miejsce we wrześniu zeszłego roku, kiedy to mężczyzna, legitymowany za przejście przez jezdnię w niedozwolonym miejscu, również posłużył się danymi swojego brata. Zrobił to jednak dlatego, że sam był poszukiwany. 41-latka zdradziło wyraźne zdenerwowanie. Po zweryfikowaniu jego tożsamości przez mundurowych został zatrzymany.  

BD, red. mik, fot. pixabay.com

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/