Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 09 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Wielisława, Wiesław

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Policja skonfiskowała duże ilości narkotyków. Zarzuty dla 18-latki i 28-latka z Kalisza

Marihuanę, blisko kilogram amfetaminy i prawie 200 tabletek ekstazy zabezpieczyli przed weekendem kaliscy funkcjonariusze. To jedna z większych ilości narkotyków przejętych w tym roku w Kaliszu. Zarzuty handlu środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi usłyszeli 18-letnia dziewczyna i 28-latek.

W środę, 14 czerwca po godzinie 20.00 kaliscy mundurowi zatrzymali do kontroli renault. Stan siedzącego za kierownicą 19-latka wzbudził ich podejrzenia. - Wstępne badanie narkotesterem potwierdziło, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem środków odurzających. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy i zaczęli sprawdzać auto, m.in. bagaż należący do 18-letniej pasażerki pojazdu – mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. – Okazało się, że nastolatka przewoziła 100 gramów amfetaminy, 30 tabletek ekstazy oraz blisko 0,3 grama marihuany. W toku dalszych czynności związanych ze sprawą przeszukano mieszkanie 28-letniego kaliszanina, gdzie zabezpieczono blisko 900 gramów amfetaminy oraz 160 tabletek ekstazy.

Wszystkie narkotyki trafiły do policyjnego depozytu. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych środków policja szacuje na prawie 40 tys. złotych. - Dzięki skutecznej pracy policjantów, 1000 działek dilerskich amfetaminy oraz 190 tabletek ekstazy nie trafi na rynek. Jest to jedna z większych ilości narkotyków, przejęta w tym roku przez kaliskich policjantów – dodaje rzeczniczka kaliskiej policji.

18-letnia mieszkanka Jarocina oraz 28-letni kaliszanin usłyszeli w prokuraturze zarzut uczestniczenia w obrocie znaczną ilością substancji psychotropowych i środków odurzających, w celu osiągnięcia korzyści majątkowych. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi za to kara do 10 lat więzienia.

Mężczyzna, decyzją sądu został aresztowany na okres 3 miesięcy. 18-latkę objęto policyjnym dozorem. Odpowiedzialności nie uniknie również kierowca renault. Jeśli badania laboratoryjne krwi wykażą w jego organizmie obecność narkotyków, również usłyszy zarzut. Za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

MIK, fot. arch. policja.pl

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/